Svečiuose pas Editą. Beata Tiškevič: savo gyvenimu pasirinkau ne tuščiai kalbėti apie feminizmą, o jį įkūnyti

Moteris – paslaptis. Taip Beatą Tiškevič pavadino Edita Mildažytė, pasitikdama savo sodyboje. Pati viešnia pripažino, kad dažnai žmonės turi išankstinių nusistatymų jos atžvilgiu. „Ta femistė“, – turbūt vienas dažniausių skeptišku tonu nuskambančių apibūdinimų apie Beatą Tiškevič. Tebūnie! Juk jos dėka moterys pradėjo suprasti šio žodžio reikšmę ir suvokti meilę sau bei savo pasirinkimams. Ši tūkstančius įkvepianti moteris viena pirmųjų drįso kalbėti apie intymius dalykus, su kitomis moterimis dalintis savo patiriamais išgyvenimais, klausti to, ko dažnam iki jos klausti atrodė tiesiog nepatogu. Laisvė ir tikrosios savęs priėmimas. Meilės sau pamokos padėjo ne tik pačiai Beatai, bet ir daugybei ją sekusiųjų. Kaip ši aktorė virto moterų guru ir kuo čia dėtas verslas? Visi atsakymai – laidoje „Svečiuose pas Editą“.

„Labai daug standartų, keliamų moterims, aš atmetu. Aš nenoriu būti tiesiog kažkokia graži moteris, kuri neišsišoka, būna savo vietoje, visada taktiška, nejuokauja. Aš tikrai nesu tai. Galbūt tokiu būdu aš daug žmonių supykdžiau. Ir pati patyriau labai daug neigiamų reakcijų, nes buvau tokia, kokia buvau. Bet aš tokiu būdu laimėjau didžiausią dalyką – aš nepraradau savęs“, – apie įvairias patirtis, leidusias išsigryninti savąją asmenybę, atvirai pasakoja Beata.

„Pastaruoju metu aš pasirinkau mažiau kalbėti apie feminizmą, o savo veiksmais, savo gyvenimu jį įkūnyti. Neginti, nediskutuoti apie tai su kitais žmonėmis, nes tai labai daug energijos pareikalauja. Aš tiesiog esu pati sau feministė, – savo suvokimą laidoje dėsto žinoma moteris. – Man gal labiausiai apie feminizmą yra mano santykiai su mano partneriu.“

Prakalbus apie feminizmą, Beatos ir Editos nuomonės išsiskyrė ir gimė įdomi bei intriguojanti diskusija, kurioje netrūko ir provokuojančių klausimų net ir apie intymų aktorės gyvenimą. Kokie buvo sėkmingą projektą apie seksualinį gyvenimą sukūrusios moters atsakymai – laidoje „Svečiuose pas Editą“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau