Kur važiuojam? Dovilė Filmanavičiūtė: jeigu gali apginti silpnesnį rėkdamas viduryje aikštės – kodėl gi to nepadarius

Žurnalistė, reklamos specialistė, socialinė aktyvistė ir dainininkė Dovilė Filmanavičiūtė, gimusi 1986 metais rugsėjo 12 dieną Pasvalyje, aktyviai dalyvauja socialinėje erdvėje, kuria ir filmuojasi įvairiuose televiziniuose projektuose, tęsia muzikinę veiklą pasivadinusi „Miss Sheep“ slapyvardžiu, rengia labdaros projektus moterų krizių centrams paremti.

Mielai priėmusi kvietimą pasivažinėti, Dovilė Filmanavičiūtė teigia pati automobilio vairuoti taip ir neišmokusi. Prisimindama vaikystės patirtis ir traumas, kada plaukti išmokusi įmesta į vandenį, o besimokydama važiuoti dviračiu iš karto patyrusi pirmąją avariją, automobilio vairuoti nesiryžta. Tačiau nedrąsa ir nepasitikėjimu jos neapkaltinsi: Dovilę dažnai matome įvairiuose viešuose renginiuose, socialinėse akcijose. Jos sukurti reklaminiai projektai dažnai sukelia diskusijas visuomenėje, o muzikinė veikla nepalieka abejingais tiek žiūrovų, tiek muzikos kritikų.

Anksti išmokusi skaityti, mokyklą pradėjo lankyti nuo penkerių metų. Nuo septyniolikos metų apsigyvenusi Vilniuje, Dovilė sako, kad tuomet tai buvęs svajonės išsipildymas. Iškart įsidarbinusi LRT televizijoje, vėliau dienraštyje papildomai uždarbiaudavo batų parduotuvėje. Dvejus metus bandžiusi įstoti į aktorinio meistriškumo specialybę, pasirinko politikos mokslus Vilniaus universiteto tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute. Likus metams iki diplomo, paskutiniame kurse metusi studijas Dovilė Filmanavičiūtė prisipažįsta tuomet tiesiog nesijautusi savo vietoje. Vėliau sekė įvairios veiklos žurnalistikoje, reklamoje, socialinių akcijų globėjos pozicijose, sėkminga muzikinė Miss Sheep karjera. Besidarbuodama reklamos agentūroje, atradusi rinkodaros poveikio galimybes, teigia besidžiaugianti, jog darbuojantis su kultūriniais, visuomeniniais ar kūrybiniais projektais pavyksta išvengti moralės problemų dėl vartotojiškos visuomenės elgesio skatinimo.

Dovilė prisipažįsta gyvenime esanti nedisciplinuota, laisva asmenybė, kuriai svarbios tik sociume sutartos taisyklės, kitas mielai laužanti vardan užsibrėžto tikslo. Juokiasi, kad tų veiklų ir tikslų turinti tiek daug, kad dažnai kūrybinį darbo procesą paliekanti pusiaukelėje, o rezultatas atidedamas ateičiai. Būtent todėl jos talento gerbėjai ilgokai laukia naujų muzikos kūrinių ar „beveik“ užbaigto „Miss Sheep“ albumo - Dovilė Filmanavičiūtė šiuo metu savo laiką skiria „įdomesnėms“ veikloms ir „svarbesniems“ projektams.

Kada pagaliau sulauksime jos naujojo muzikinio albumo? Ko labiausiai bijo Nomedos pašnekovė? Kur Dovilė Filmanavičiūtė svajoja gyventi po 40 metų ir kas išgelbės pasaulį, sužinosite pažiūrėję Nomedos Marčėnaitės vedamą laidą „Kur važiuojam?“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau