VSAT vaizdo įraše – iš Baltarusijos pusės prie sienos priartėjusi 8 migrantų grupė

Šioje iš VSAT sraigtasparnio „Eurocopter“ filmuotoje medžiagoje matyti, kaip penktadienio popietę iš Baltarusijos pusės prie sienos buvo priartėjusi 8 migrantų grupė.

Ją kiek anksčiau ties Lazdijų rajonu jau buvo fiksavę Kapčiamiesčio užkardos pasieniečiai. Taip pat pastebėta, kad migrantus sekė ir kiek toliau savo teritorijoje buvę Baltarusijos pasieniečiai.

Šioje vietoje abipus sienos linijos auga miškas, todėl matomumas nuo žemės yra ribotas. Pasitelkus sraigtasparnį buvo nufilmuoti Baltarusijos pusėje patruliniu taku einantys migrantai, prieš tai šios šalies teritorijoje kūrenę laužą. VSAT pareigūnų kontroliuojami nuo žemės ir iš oro jie nesiryžo patekti į Lietuvą. Kiek paėjėjusi palei sieną migrantų grupė nusuko į mišką Baltarusijos gilumon ir iki šeštadienio ryto daugiau šiame ruože nepasirodė.

Prieš tai iš Lietuvos pusės sekami migrantai, pirminiais duomenimis, 6 vyrai ir 2 moterys, Kapčiamiesčio pasieniečiams šaukė esantys Sirijos piliečiai ir norintys grįžti į kilmės šalį. Migrantai teigė, kad Baltarusijos pareigūnai to neleidžia padaryti ir priverstinai juos nukreipė eiti sienos su Lietuva link.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau