VSAT kameros užfiksavo Baltarusijos pareigūnų prie sienos atvežtus migrantus: inscenizavo, kad reikalinga būtinoji pagalba

Vaizdo siužete – gruodžio 1 d. VSAT stebėjimo sistemų kamerų ir operatoriaus užfiksuotas įvykis Šalčininkų rajone. Tamsiu paros metu pasieniečiai stacionaria sienos kontrolės įranga nufilmavo Baltarusijos pusėje iš miško išvažiuojantį tarnybinį Baltarusijos valstybinio pasienio komiteto automobilį. Juo, kaip paaiškėjo netrukus, buvo atgabenti du neteisėti migrantai. Jiems Baltarusijos pareigūnai buvo nurodę eiti į Lietuvą – tą vėliau patvirtino ir patys migrantai.

Lietuvos teritorijoje atsidūrę du vyrai šiek tiek luktelėjo, apsidairė ir tada, kai už miško posūkio pasirodė į įvykio vietą važiuojantis tarnybinis VSAT visureigis, vienas migrantas skubiai atsigulė ant žemės, o kitas nuavė gulinčiojo batus ir kojines. Manoma, kad taip jie siekė inscenizuoti, jog vienam iš vyrų neva reikalinga pagalba.

Tuo pačiu metu Baltarusijos pusėje atvažiavo ir migrantus atgabenę šios šalies pareigūnai – neabejojama, kad Baltarusijos pasieniečiai sekė ir fiksavo VSAT pareigūnų veiksmus.

Paaiškėjo, kad abu migrantai yra Irako piliečiai. Jie patvirtino, kad prie valstybės sienos buvo atvežti Baltarusijos pasieniečių, kurie nurodė jiems eiti į Lietuvą.

Lietuvos VSAT pareigūnai, įvertinę irakiečių būklę, abiem migrantams įteikė humanitarinius paketus ir grąžino juos į Baltarusiją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau