Žinios. Pradėtas tyrimas dėl į Baltarusiją išsiųstų migrantų vaikų: pasieniečių siūlymas grįžti atgal laikomas saviveikla

LRT TELEVIZIJA

2021.12.02 16:24

Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga pradėjo tyrimą dėl 6 migrantų vaikų galimo teisių neužtikrinimo. Po paros, praleistos Lietuvoje, pasieniečiai vakar atgal į Baltarusiją grąžino grupę migrantų, tarp kurių buvo ir vaikų. Esą jie pasirinko grįžti į Baltarusiją, o ne kelionę namo į Iraką.

Socialdemokratų partiją palieka Neringos meras Darius Jasaitis su dalimi skyriaus, išstoti iš Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos svarsto ir Lazdijų merė Ausma Miškinienė – abu ketina jungtis prie buvusio premjero Sauliaus Skvernelio kuriamos partijos.

Seimo valdyba vėl leido nuomotis mašinas iš parlamentinei veiklai skiriamų lėšų. Seimo nariai galės nuomotis degalų nenaudojančias ar mažai aplinką teršiančias transporto priemones su elektros pavara, įskaitant hibridines transporto priemones ar atitinkančias „Euro 6“ standarto reikalavimus.

Omikron atmaina toliau plinta. Aptikusi pirmuosius atvejus pranešė Jungtinės Valstijos ir Prancūzija. Jungtinės Valstijos ruošiasi griežtinti taisykles keliautojams – visi atvykstantieji privalės turėti neigiamą koronaviruso testo rezultatą. Vokietijoje diskutuojama apie karantiną nepasiskiepijusiems.

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad visuotinė gynybos parengtis nuolat stiprinama, o šiuo metu taip pat svarbu užtikrinti ir šalies gynybinių pajėgumų integraciją su sąjungininkais. Jis šiandien lankosi Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje, kur stebi Lietuvos kariuomenės pratybas „Barboros atsakas 21“.

Lietuvos žvalgyba tvirtina fiksuojanti suintensyvėjusias Baltarusijos režimo pastangas verbuoti ir infiltruoti informatorius ir galimus provokatorius į Lietuvoje prieglobstį gavusių opozicijos politikų aplinką bei visuomenines organizacijas.

Išaugo nepasiturinčių žmonių, kuriems pritrūksta pinigų maistui, skaičius. Vilniaus „Carito“ socialinės pagalbos centre, kur kasdien dalijamas šiltas maistas išalkusiems, apsilanko bent trečdaliu daugiau žmonių nei iki pandemijos, tačiau čia dirbantieji sako, kad pastaraisiais mėnesiais Maisto bankas pristato mažiau produktų.

LRT ir „Norstat“ atlikta apklausa rodo, kad daugiau kaip pusė gyventojų palaiko galimybių pasą. Pasak ekonomikos ir inovacijų ministrės, pagrindinis dokumento tikslas – galimybė išlaikyti atvertus verslus. Apklausa taip pat rodo, kad dalis žmonių pasiskiepijo norėdami gauti galimybių pasą. Vis dėlto dauguma ėjo vakcinuotis norėdami apsisaugoti nuo viruso.

Stokholme Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo organizacijos narių ministrų tarybos posėdžio kuluaruose susitiko Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius Antonis Blinkenas ir Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba.

Popiežius Pranciškus pradeda vizitą Kipre, norėdamas palaikyti padalytą salą, kuri tapo iš Artimųjų Rytų ir Afrikos į Europą bėgančiųjų starto aikštele. Pasak Vatikano šaltinių, pontifikas pasirūpino, kad 50 Kiprą pasiekusių migrantų būtų perkelti į Italiją.

Neslūgstant susirūpinimui dėl kinų tenisininkės Peng Shuai saugumo, Moterų teniso asociacija stabdo visus turnyrus Kinijoje. Asociacijos vadovas Steve Simonas tvirtina negalintis ramia sąžine prašyti sportininkių varžytis Kinijoje, kai šios šalies sportininkei neleidžiama laisvai bendrauti ir, panašu, daromas spaudimas neigti kaltinimus dėl lytinės prievartos.

Buvęs Austrijos kancleris Sebastianas Kurzas paskelbė paliekantis politiką. 35-erių konservatorius – vienas jauniausių Europos politinių lyderių – spalį pasitraukė iš kanclerio posto.

Orai.

Ved. Ignas Andriukaitis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau