Žinios. Nausėda lankosi Pabradės poligone: svarbu užtikrinti gynybinių pajėgumų integraciją su sąjungininkais

LRT TELEVIZIJA

2021.12.02 15:17

Socialdemokratų partiją palieka Neringos meras Darius Jasaitis su dalimi skyriaus, išstoti iš Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos svarsto ir Lazdijų merė Ausma Miškinienė – abu ketina jungtis prie buvusio premjero Sauliaus Skvernelio kuriamos partijos.

Seimo valdyba vėl leido nuomotis mašinas iš parlamentinei veiklai skiriamų lėšų. Seimo nariai galės nuomotis degalų nenaudojančias ar mažai aplinką teršiančias transporto priemones su elektros pavara, įskaitant hibridines transporto priemones ar atitinkančias „Euro 6“ standarto reikalavimus.

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad visuotinė gynybos parengtis nuolat stiprinama, o šiuo metu taip pat svarbu užtikrinti ir šalies gynybinių pajėgumų integraciją su sąjungininkais. Jis šiandien lankosi Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje, kur stebi Lietuvos kariuomenės pratybas „Barboros atsakas 21“.

Lietuvos žvalgyba tvirtina fiksuojanti suintensyvėjusias Baltarusijos režimo pastangas verbuoti ir infiltruoti informatorius ir galimus provokatorius į Lietuvoje prieglobstį gavusių opozicijos politikų aplinką bei visuomenines organizacijas.

Omikron atmaina toliau plinta. Aptikusi pirmuosius atvejus pranešė Jungtinės Valstijos ir Prancūzija. Jungtinės Valstijos ruošiasi griežtinti taisykles keliautojams – visi atvykstantieji privalės turėti neigiamą koronaviruso testo rezultatą. Vokietijoje diskutuojama apie karantiną nepasiskiepijusiems.

Stokholme Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo organizacijos narių ministrų tarybos posėdžio kuluaruose susitiko Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius Antonis Blinkenas ir Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba.

Jungtinių Valstijų Aukščiausiasis Teismas išklausė argumentus dėl abortų ribojimo Misisipėje. Po posėdžio konservatyvieji teisėjai užsiminė, kad dauguma palaiko įstatymą, kuris valstijoje uždraustų abortus po 15 nėštumo savaitės, net ir išžaginimo ar kraujomaišos atvejais.

Neslūgstant susirūpinimui dėl kinų tenisininkės Peng Shuai saugumo, Moterų teniso asociacija stabdo visus turnyrus Kinijoje. Asociacijos vadovas Steve Simonas tvirtina negalintis ramia sąžine prašyti sportininkių varžytis Kinijoje, kai šios šalies sportininkei neleidžiama laisvai bendrauti ir, panašu, daromas spaudimas neigti kaltinimus dėl lytinės prievartos.

Buvęs Austrijos kancleris Sebastianas Kurzas paskelbė paliekantis politiką. 35-erių konservatorius – vienas jauniausių Europos politinių lyderių – spalį pasitraukė iš kanclerio posto.

Išaiškinta grupuotė, įtariama tiekusi narkotikus į įkalinimo įstaigas ir dideliais kiekiais platinusi juos Kaune. Ikiteisminiame tyrime iš viso yra 10 įtariamųjų. Penki iš jų suimti, keturiems skirtos kardomosios priemonės.

Prancūzijoje per medžioklę vis dažniau pasitaiko nelaimingų atsitikimų, net žūsta žmonės. Todėl šalyje vis garsiau skamba raginimai riboti medžiokles, nors šis užsiėmimas svarbi gyvenimo kaime dalis.

Orai.

Ved. Ignas Andriukaitis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau