Žinios. Seimo nariams grąžinta galimybė nuomotis mašinas iš parlamentinei veiklai skiriamų lėšų

LRT TELEVIZIJA

2021.12.02 14:22

Seimo valdyba vėl leido nuomotis mašinas iš parlamentinei veiklai skiriamų lėšų. Seimo nariai galės nuomotis degalų nenaudojančias ar mažai aplinką teršiančias transporto priemones su elektros pavara, įskaitant hibridines transporto priemones ar atitinkančias „Euro 6“ standarto reikalavimus.

Išaugo nepasiturinčių žmonių, kuriems pritrūksta pinigų maistui, skaičius. Vilniaus „Carito“ socialinės pagalbos centre, kur kasdien dalijamas šiltas maistas išalkusiems, apsilanko bent trečdaliu daugiau žmonių nei iki pandemijos, tačiau čia dirbantieji sako, kad pastaraisiais mėnesiais Maisto bankas pristato mažiau produktų.

LRT ir „Norstat“ atlikta apklausa rodo, kad daugiau kaip pusė gyventojų palaiko galimybių pasą. Pasak ekonomikos ir inovacijų ministrės, pagrindinis dokumento tikslas – galimybė išlaikyti atvertus verslus. Apklausa taip pat rodo, kad dalis žmonių pasiskiepijo norėdami gauti galimybių pasą. Vis dėlto dauguma ėjo vakcinuotis norėdami apsisaugoti nuo viruso.

Omikron atmaina toliau plinta. Aptikusi pirmuosius atvejus pranešė Jungtinės Valstijos ir Prancūzija. Jungtinės Valstijos ruošiasi griežtinti taisykles keliautojams – visi atvykstantieji privalės turėti neigiamą koronaviruso testo rezultatą. Vokietijoje diskutuojama apie karantiną nepasiskiepijusiems.

Stokholme Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo organizacijos narių ministrų tarybos posėdžio kuluaruose susitiko Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius Antonis Blinkenas ir Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba.

Krašto apsaugos ministerija teigia, kad Lietuvai įsigyjant vokiškas pėstininkų kovos mašinas „Vilkas“ pastebėta trūkumų. Juos šalinant bei dėl COVID-19 pandemijos, dalį technikos bus vėluojama pristatyti bent metus. Ministerija neįvardija, kiek įsigyjama kovos mašinų, tai grindžiama saugumo reikalavimais.

Išaiškinta grupuotė, įtariama tiekusi narkotikus į įkalinimo įstaigas ir dideliais kiekiais platinusi juos Kaune. Ikiteisminiame tyrime iš viso yra 10 įtariamųjų. Penki iš jų suimti, keturiems skirtos kardomosios priemonės.

Jungtinių Valstijų Aukščiausiasis Teismas išklausė argumentus dėl abortų ribojimo Misisipėje. Po posėdžio konservatyvieji teisėjai užsiminė, kad dauguma palaiko įstatymą, kuris valstijoje uždraustų abortus po 15 nėštumo savaitės, net ir išžaginimo ar kraujomaišos atvejais.

Neslūgstant susirūpinimui dėl kinų tenisininkės Peng Shuai saugumo, Moterų teniso asociacija stabdo visus turnyrus Kinijoje. Asociacijos vadovas Steve Simonas tvirtina negalintis ramia sąžine prašyti sportininkių varžytis Kinijoje, kai šios šalies sportininkei neleidžiama laisvai bendrauti ir, panašu, daromas spaudimas neigti kaltinimus dėl lytinės prievartos.

Prancūzijoje per medžioklę vis dažniau pasitaiko nelaimingų atsitikimų, net žūsta žmonės. Todėl šalyje vis garsiau skamba raginimai riboti medžiokles, nors šis užsiėmimas svarbi gyvenimo kaime dalis.

Orai.

Ved. Ignas Andriukaitis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau