Svečiuose pas Editą. Laimingą Kalpokaitės ir Braškio santuoką ne kartą išbandė krizės: būdavo, nuskambėdavo ir „skiriamės“

Žavinga aktorių pora, mačiusi drauge ir šilto, ir šalto, visada linksmai nusiteikę, vienas kitą „pašpilkuojantys“ ir turintys daugybę smagių ar su laiku tokiais virtusių prisiminimų.

Žmoną kasdien iš naujo įsimylintis vyras ir visą namų ritmą sustyguojanti moteris – beveik garantuotas amžinos meilės receptas. Larisa Kalpokaitė ir Jonas Braškys drauge jau beveik 40 metų. Skaičius, kuris šiandieninėje skyrybų gausoje atrodo dar įspūdingiau, tik patvirtina: tikra partnerystė įmanoma. Net jei abu – scenos žmonės.

Publikos mylimi aktoriai vienas kito neužgožia nei scenoje, nei gyvenime: „Nėra jokių stebuklingų receptų. Išskyrus elementarų dalyką – pagarbą“.

Pokalbio metu paaiškėjo, kad Braškių šeima gyvena atskirai. Bet nei pykčiais, nei skyrybomis jų šeimoje nedvelkia. „Labai labai gerai yra pagyventi atskirai, bet nesusipykus“, – linksmai pasakoja Larisa. Eilinį kartą jų bute įvyko kapitalinis remontas.

Larisa juokauja, kad jų butas jau „deimantinis ir neįkainojamas“. Aktoriai atskleidė, kad jie gyvena ne tik nuolat dėmesio reikalaujančiame, sename bute, bet ir turinčiame tiek istorijų, kad ne visas ir jie patys žino. Būta laikų, kai net ne visus svečius pažinodavo, kurie pas juos leisdavo vakarus.

„Įsivaizduokite, mes – visi jauni aktoriai, po spektaklio juk norisi kažkur pasėdėti. Restoranams, kavinėms pinigų niekas neturi. Laisvo ploto pas kitus nėra. O mes turime du kambarius miesto centre. Dieve, kas tik pas mus nėjo…“, – prisimena Larisa.

O tada nuolatinėje bohemos susitikimų vietoje vykdavo neįtikėtini dalykai. „Kultūrinis sluoksnis to buto yra labai didelis“, – juokiasi Jonas. Istorijų ir susitikimų srautą legendiniame bute nutraukė į Braškių šeimą atėjęs sūnus ir trūkusi Larisos kantrybė.

Sūnus Jonas, pasukęs tėvų pėdomis ir tapęs aktoriumi, vaikystėje nustebino tėvus savo pareiškimu. „Jis „atjungė“ mus tuo vienu sakiniu“, – sako aktoriai. Šeima buvo susodinta ir sulaukė prašymo, kuris ir sugraudino, ir prajuokino. Tačiau Braškiai iki šiol laikosi tada duoto pažado sūnui. Garsi pora atskleidė Editai, kaip jie pasižadėjo vienturčiui, nors tuo metu nebuvo tikri, ar gebės tai įgyvendinti.

Laidoje „Svečiuose pas Editą“ aktorių pora prisiminė ir savo pažinties, ir užgimusių jausmų laiką. „Nebuvo man daug pasirinkimų. Aš atėjau į teatrą, o visi jau vedę, likęs tik Braškys“, – pasakoja su šypsena veide Larisa.

Ved. Edita Mildažytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau