Teisininkas apie Vilniaus siūlymus riboti judėjimą: savivaldybė judėjimo laisvės varžyti negali

Kokių Kalėdų galima tikėtis ir ar jų neapkartins pandemija? O gal ir pats sostinės meras? Remigijus Šimašius Vyriausybei siūlo plėsti ribojimus nepasiskiepijusiems: vienas jų – riboti judėjimą per Kalėdas. Kitas, kaip sako meras, jau dabar veikia – viešuosiuose pirkimuose dalyvaujančių įmonių darbuotojai turi turėti galimybių pasą.

„Savivaldybė negali varžyti laisvės judėti“, – taip sako Vilniaus Universiteto teisės fakulteto mokslininkas dr. Johanas Baltrimas. Esą tokį sprendimą gali priimti tik aukščiausia valdžia. Pasak Baltrimo, pandeminė situacija yra išbandymas ir proga pasižiūrėti, kaip veikia įstatymai.

„Vėlinės – atspirties taškas Vyriausybei“, – savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius teigia, kad Vyriausybė nenori vėl įvesti karantino, tačiau Lietuvai pagal COVID-19 atvejus juoduojant, sprendimų gali tekti imtis. Esą Vėlinės ir laikas po jų parodys, kokio masto tai gali būti sprendimai. Sinkevičius atkreipia dėmesį, kad pačios savivaldybės iniciatyvos gali imtis nebent ribodamos planuotus renginius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau