JT pabėgėlių agentūros atstovė: Lietuvos veiksmai prieštarauja tarptautinei teisei

Briuselyje tęsiantis Europos Vadovų Tarybai šalių lyderiams sunku rasti sutarimą dėl Bendrijos migracijos politikos. Vadovai jau penkias valandas diskutuoja už uždarų durų. Vakar Bendrija nerado vieningos pozicijos konflikte su Lenkija, o šiandien ieško, kaip suvaldyti migrantų krizę per sieną su Baltarusija. Lietuva tikisi paramos, tačiau ne visos šalys nusiteikusios palankiai.

Į Lietuvą šiemet yra patekę per 4 tūkstančius neteisėtų migrantų, tačiau nuo rugpjūčio priėmus sprendimą jų nebeįsileisti, į šalį patenka vienetai. 127 – toks skaičius per šiuos pustrečio mėnesio iš atstūminėjamų migrantų buvo įsileisti į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių. Beveik du trečdaliai jų – suaugę, nepilnamečių – 47.Tačiau kriterijai, pagal kuriuos migrantai yra įsileidžiami, nėra vieši, Vidaus reikalų ministerija tokį slaptumą aiškina nenoru, kad jais pasinaudotų Baltarusija.

Pasieniečių vadas Rustamas Liubajevas po to, kai LRT pasienyje užfiksavo 13 migrantų grupę su vaiku, teigė, kad migrantai su vaikais dažniausiai įleidžiami. Iš minėtos grupės, 11 asmenų leista pasilikti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau