Svarbi valanda. Valdantieji siekia uždrausti propaguoti komunizmą ar kitą totalitarinę ideologiją viešuosiuose objektuose

LRT TELEVIZIJA

2021.10.20 19:30

Gydytojas apie moksleivių atostogų prailginimą: vaikai neturėtų būti baudžiami už tai, kad tėvai nesiskiepija

Praėjusią parą nustatytas 3331 naujas COVID-19 atvejis, iš 11 mirusių pasiskiepijęs buvo tik vienas. Daugėjant COVID-19 pacientų, Vilniaus miesto klinikinė ligoninė uždaro kraujagyslių chirurgijos skyrių. Liga neaplenkia ir vaikų. Vilniaus regione ligoninėse dėl koronaviruso gydoma 10 vaikų, Kauno – 15. Pasak medikų, nė vienas iš gydomų paauglių, kurie pagal amžių galėjo būti paskiepyti, skiepo nėra gavę. Didžiąją dalį užkrėtė nepasiskiepiję tėvai. Apie tai – pokalbis su Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovu prof. Rimantu Kėvalu.

Kalėdinės dovanos gali jūsų laiku nepasiekti: pasaulis susiduria su transporto sektoriaus trikdžiais

Ar gali taip būti, kad jūsų kalėdinės dovanos tebėra kažkur jūriniame konteineryje tarp Azijos ir Europos? Arba nebus, kam jo pristatyti keliais, nes trūksta vairuotojų? Ekspertai atvirai kalba – nemažai prekių, detalių, lustų, kurie reikalingi įvairiems prietaisams gaminti, dėl tiekimo grandinių trūkinėjimo nebus pristatyta laiku. O kai bus pristatyta – galutinė kaina bus didesnė.

Bumelis apie 3D organų transplantacijos centro kūrimą: dar per anksti džiaugtis, tam prireiks 10-15 metų

Atspausdintų trimačių organų transplantacija greitai gali padaryt perversmą chirurgijoje. Jie po kelerių metų bus spausdinami ir Vilniuje. Šios srities imasi biotechnologijų mokslininkas, verslininkas Vladas Bumelis. Kamieninių ląstelių tyrimų centras kuriasi Vilniaus miesto inovacijų pramonės parke. Į 3D spausdinimo centrą numatyta investuoti virš 27 mln. Eur. Audiniai ir organai bus auginami laboratorijose.

Sovietinių paminklų likimas

Valdantieji grįžta prie dar 2017 teikto įstatymo projekto, kuriuo būtų draudžiama propaguoti komunizmą ar kitą totalitarinę ideologiją viešuosiuose objektuose. Būtų iš naujo vertinami kone visi sovietmečiu statyti paminklai, aikščių ar gatvių pavadinimai. Išvadas dėl istorinių paminklų teikti būtų įpareigotas gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras. Sprendimą, nugriauti ar ne sovietinį palikimą, norima iš savivaldybių perduoti Vyriausybei.

Ved. Rasa Tapinienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau