Gimę tą pačią dieną. Baukutė, prisiminusi posūkį į politiką: buvau karjeros viršūnėje, norėjosi kažko naujo

Lietuvos teatro ir televizijos aktorė Asta Baukutė puikiai pažįstama kone kiekvienam. Drąsi ir savo nuomonės išreikšti nebijanti moteris šiandien džiugina personažais, kuriamais polinės satyros humoro laidoje. Visgi, pati buvusi Seimo nario kėdėje, aktorė teigia suprantanti, jog nė vienas personažas neturi nešti neigiamos žinutės, o į paryškinamus trūkumas reikia pažvelgti per gero juoko prizmę.

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Gimę tą pačią dieną“ – trys skirtingi žmonės, trys skirtingos istorijos ir viena juos vienijanti data – 1967-ųjų birželio 29-oji, kuomet Klaipėdoje pasaulį išvydo hiperaktyvi ir šunybes mėgstanti krėsti mergaitė – Asta Baukutė, kuriai ateityje buvo lemta pati žinoma Lietuvos aktore.

Šiandien Asta – laiminga keturių vaikų mama, teatro mokytoja ir satyrinius personažus televizijos laidoje „Dviračio žinios“ kurianti aktorė. Vienas ryškiausių čia sukurtų Astos vaidmenų – įkūnyta Austėja Landsbergienė, tačiau, kad ir kokį žinomą žmogų tektų suvaidinti, aktorė laikosi vienos griežtos tau išsikeltos taisyklės.

„Aš turiu vieną sau priesaiką: kad ir kokį personalą darau, mano santykis turi būti geras. Pas kiekvieną yra trūkumų, tačiau aš iš jų juokiuosi ar juos pašiepiu su meile, ne su pykčiu, nes viskas gali grįžti. Aš niekada negalvojau, kad būsiu valdžioje – bet prašau, įmetė“, – teigs aktorė.

Astos gyvenime netrūksta skandalų ar skambių antraščių, apkalbų ir iš visuomenės sklindančios kritikos. Ji kaskart vis kitokia: kartais šokiruojanti, dažnai savo sukurtais personažais juokinanti, tačiau visuomet tikra ir nuoširdi. Dar jaunystėje kompleksavusi dėl savo išvaizdos ar kūno formų, šiandien Asta tikina atradusi vidinę ramybę ir besidžiaugianti kiekviena diena.

„Aš esu ypatingai laimingas žmogus, esu graži moteris, aš pagaliau išdrįsau tai pasakyti garsiai. Aš tikiu savo vidiniu kamertonu, o ne aplinkinių“, – tvirtins Asta.

Kaip atrasti laimę mažuose dalykuose? Dokumentinėje apybraižoje „Gimę tą pačią dieną“ – aktorės Astos Baukutės ir Jurbarko kultūros centro vyriausiosios buhalterės Birutės Aksionovienės istorijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau