Gimę tą pačią dieną. Sunkiausios būklės vaikus vienas gydydavęs prof. Kėvalas: turbūt tikrai turėjau angelą sargą

Pastarieji metai medikams buvo ypatingai sunkūs, kupini nenumatytų iššūkių ir išbandymų. COVID-19 pandemijos akistatoje kone kiekvienas suprato medikų kasdien atliekamo svarbiausio darbo – gelbėti gyvybes – reikšmę. Kasdien mažuosius pacientus globojantis LSMU Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovas prof. Rimantas Kėvalas neslepia, jog gydytojai kiekvieną dieną turi sugerti nežmonišką kiekį emocijų, tačiau vis tiek privalo viduje atrasti jėgų ir dirbti savo darbą toliau.

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Gimę tą pačią dieną“ – trys skirtingi žmonės, trys skirtingos istorijos ir viena juos vienijanti data – 1961-ųjų spalio 3-oji. Būtent tą dieną Kaune, Vilijampolės rajone pasaulį išvydo prof. Rimantas Kėvalas, kuris nuo pat mažų dienų jautė didelę tėvų meilę ir suaugęs ta meile ėmė dalintis su visais Lietuvos vaikais. Nors jo tėvai tuo laikotarpiu dirbo ir uždirbo palyginus daug, tačiau Rimanto per daug nelepino. Jis net iki pat paauglystės niekuomet nešvęsdavo savo gimimo dienos.

Visgi gyvenimo aplinkybės susiklostė taip, kad Rimantas įstojo į mediciną. Nors tėvai niekuomet nesikišo į atžalos sprendimus, Rimantas nuo jaunystės jautė polėkį rūpintis mažaisiais. Pabaigęs medicinos mokslus, Rimantas pradėjo dirbti vaikų gydytoju ir jau nuo tada suprato, kokį sunkų kelią pasirinko ir kiek daug emociškai tenka atlaikyti medikui kiekvieną dieną. Apie gydytojų perdegimo sindromą visame pasaulyje yra kalbama jau seniai, bet ypač dabar, kai jiems tenka dirbti ekstremaliomis pandemijos sąlygomis.

Kiekvieną dieną vaikų gyvybes gelbstintis profesorius Rimantas Kėvalas buvo kone vienas pirmųjų Lietuvoje garsiai prabilęs smurto prieš vaikus pačioje artimiausioje aplinkoje – šeimoje – tema. Gydytojas džiaugiasi, jog į šią problemą aktyviai įsitraukus vaikų teisėms, medikų bendruomenei, pedagogams ir kitiems su vaikais kasdien dirbantiems specialistams, situacija šalyje kasmet gerėja, tačiau kova su šiuo siaubingu dalyku dar tikrai nėra baigta.

Kaip atrasti vidinės stiprybės sunkiausiuose gyvenimo momentuose? Dokumentinėje apybraižoje „Gimę tą pačią dieną“ – LSMU Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovo prof. Rimanto Kėvalo, Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro vadovo Stasio Pancekausko ir buhalterės Vitos Barkauskienės istorijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau