Svarbi valanda. Grybauskaitė apie Merkel: kartais ją vadindavome krizių sprendimo karaliene

Dujų kainai pasaulio rinkose mušant vis naujus rekordus, įspėjama apie galimai bręstančią krizę Europoje. Šiluma namuose gali pabrangti iki 80 procentų, o tiems, kurie dujas vartoja tik maistui gaminti, gali tekti mokėti 50 procentų daugiau. Ekspertai ramina, kad tokia dujų kaina ilgai neišsilaikys, o prie jos ne tokio spartaus kilimo gali prisidėti ir tam tikri valstybės sprendimai.

Pokalbis studijoje – ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius Dalius Misiūnas.

Vokietijos partijų vadovai po kelių valandų rengs baigiamuosius mitingus prieš sekmadienio rinkimus, kai apklausos nebeleidžia nuspėti jų baigties. Vakar paskutiniuose televizijos debatuose kandidatai pagaliau aptarė tarptautines temas. Du pagrindiniai varžovai – socialdemokratų ir krikščionių demokratų vadovai – parėmė Prancūziją ginče su Jungtinėmis Valstijomis ir pasisakė už didesnę Europos autonomiją. Angelos Merkel įpėdinis Arminas Laschetas taip pat pažadėjo stabdyti „Nord Stream“ veiklą, jei Rusija nesilaikys pažadų.

Pokalbis studijoje – „Swedbank“ vyresnysis ekonomistas Vytenis Šimkus.

Šiuo metu gripu Lietuvoje serga vienas žmogus. Per COVID-19 pandemiją šio viruso beveik nebuvo – greičiausiai dėl tokių priemonių kaip kaukių dėvėjimai, saugaus atstumo laikymasis ir rankų dezinfekcija. Tačiau netrukus tai gali pasikeisti: du naujausi tyrimai rodo, kad šį rudenį ir žiemą gripas vėl pradės siautėti. Šiemet vakcinos Lietuvą pasiekė rekordiškai anksti ir medikai ragina nedelsti, skiepytis jau dabar, nes peršalimo ligų smarkiai padaugėjo jau rugpjūčio pabaigoje, tad prognozuojama, kad šis gripo sezonas nebus toks ramus, kaip pernai.

Pokalbis studijoje – virusologas Saulius Čaplinskas.

Ved. Rasa Tapinienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau