Šeštoji žygio „Mums pakeliui“ diena: tu turi teisę pabūti vienas

LRT.lt

2021.07.11 16:00

Bendravimas su žmonėmis – nuostabus, įkvepiantis dalykas. Tačiau net pats didžiausias ekstravertas kartais nori pabūti vienas. Šeštąją žygio dieną „Draugystė veža“ iniciatyvos „Mums pakeliui“ žygeiviai iškeliauja mąstydami apie poreikių derinimą, draugystės ir vienatvės prasmę.

Šiandien prie žygeivių komandos prisijungė dainininkas Andrius Pajavis, kuris juokavo, jog jam pabūti vienam užtenka to laiko, kada jis miega. Visą kitą laiką jis nori skirti bendravimui, nes jam labai patinka savo kelyje sutikti vis naujus žmones, klausytis jų istorijų ir dalintis gyvenimiška patirtimi.

Andrių labai susižavėjo Vaido Kuliausko ir jo draugo Mindaugo Stanevičiaus idėja teikti pavėžėjimo paslaugą likimo draugams. Ir Vaidas, ir Mindaugas juda ratukuose, o jų „Asistentinis taxi“ autobusiukas lydi žygeivius nuo pat pirmos žygio dienos ir ketina lydėti visą kelią. Vaidas pripažįsta, kad įveikti kelią buvo tikrai nelengva. Atkarpoje, kur ką tik buvo pravažiuota traktoriaus, kelias buvo toks nelygus, kad Vaidas nespėjo net susivokti, kaip staiga ratukai apvirto ir vyras atidūrė ant žemės. Laimei, viskas atsipirko tik išgąsčiu.

Su žygeiviais antrą dieną keliaujantis miego ambasadorius Darius Kiaulakis jaučiasi dėkingas keliui ir jame sutiktiems žmonėms. „Galėjau pabūti ir vienas su savo mintimis, o taip pat pabendrauti su labai įdomiais žmonėmis, pabandyti suvokti, ką kelyje jaučia neregintis žmogus“, – pasakoja Darius. Miego ambasadorius D. Kiaulakis nepamiršo palinkėti savo bendražygiams gerai išsimiegoti.

Šio etapo „Camino Lituano“ kelias vingiavo per Daugyvenės kultūros istorijos muziejų-draustinį, o Kleboniškių kaimo buities skyriuje piligrimų laukė staigmena – jie pateko į Klojimo teatrą ir pasižiūrėjo Marijampolės dramos teatro spektaklį „„Čia jums ne arklidė“. O po spektaklio pailsėjusius žygeivius pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės meras Vytautas Simelis ir vietos folkloro ansamblis „Aidija“. Ansamblio vadovas Donatas Stakvilevičius pasakojo, kad žmonės buriasi dainuoti, nes nori nebūti vieniši, o patirti džiaugsmą būti kartu, o tuo pačiu saugoti senąsias Radviliškio krašto tradicijas.

Atkeliavusių į nakvynės vietą – nuostabiai gražų ir jaukų Burbiškio dvarą – keliautojų laukė dar viena staigmena. Nubraukęs žygio dulkes, Andrius Pojavis paėmė į rankas gitarą ir prasidėjo improvizuotas dainų vakaras. Andriui pritarė ką tik atvykęs dainininkas Vilius Alesius ir žurnalistė Irma Jokštytė. Viliaus startas su „Mums pakeliui“ komanda prasideda nuo rytojaus. O Irma pradeda pasakoti savo asmeninius įspūdžius naujoje rubrikoje „Mums pakeliui Irmos akimis“. Matyti negalinti mergina juokauja, kad tai, ką regėsite jūs, sutaps su tuo, ką mato ji. Irmos įrašus bus labai paprasta surasti socialiniuose tinkluose.

Šeštosios dienos reportaže sužinosite, kurie mūsų žygio dalyviai mielai renkasi vienatvę, nori pabūti su savimi, o kuriems žmonių kompanija būtina kaip gaivaus vėjo gūsis. Gal kelias keičia senai susiformavusius įpročius? Kviečiame žiūrėti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau