Labas rytas, Lietuva I d. 2021 – Lietuvos totorių metai

LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ I d.

2021 – Lietuvos totorių metai: Aukso Ordos palikuonių istorija, besitęsianti 7 amžius
Šalia Vilniaus esančiame Nemėžyje gyvena Artūro ir Svetlanos šeima – jie Lietuvos totoriai, laikomi viena seniausių tautinių mažumų mūsų krašte. Jų protėviai buvo išeiviai iš Aukso Ordos ir Krymo chanato. Čia atkako prieš 7 šimtmečius, kai kunigaikštis Gediminas ieškojo pastiprinimo mūšiuose su kryžiuočiais. Šiandien šios tautos karingumas atsispindi gebant išlaikyti tradicijas.

Žvaliam rytui – pratimai nugarai
Nugarai reikia dėmesio ir dirbant prie kompiuterio, ir, pavyzdžiui, po savaitgalio darbų sode ar darže. Todėl šį „Žvalų rytą“ skiriame nugaros pratimams, o mankštintis kartu kviečia kalanetikos mokytoja ir trenerė Aistė Gustė-Jančiukienė.

Baidare per Lietuvą: savaitės trukmės 500 kilometrų kelionė šalies upėmis
Ekspromtu kilusiai idėjai įgyvendinti Sigitas ir Jonas ruošėsi pusantro mėnesio. Dėl pandemijos minties įveikti visą Nemuną – nuo ištakų Baltarusijoje iki deltos – teko atsisakyti ir kelionę planuoti tik savoje šalyje. Savaitei išsinuomoję baidarę jiedu kelionę per Lietuvą pradėjo Buivydžiuose.

Rubrikoje „Kalendorius“ – prancūziškų kokosinių sausainių diena
Paprasti pasigaminti ir praverčiantys, kai norisi ko nors skanaus – taip sakoma apie prancūziškus kokosinius sausainius. Jie kepami iš kokosų, cukraus, medaus, migdolų, druskos ir kiaušinių baltymų – tokią paruoštą tešlą šaldytuve galima laikyti iki savaitės. Sausainiai atrodo gana paprastai tad kartais jie apliejami lydytu šokoladu. Beje, manoma, kad tokius sausainius Italijos vienuoliai kepė jau aštuntajame ar devintajame amžiuje ir jie receptą atgabeno į Prancūziją.

Pokalbiai apie šeimos finansus: pinigai gerina gyvenimą, tačiau blogina santykius
Pokalbiai apie šeimos finansus su „Swedbank“ Finansų instituto eksperte Justina Bagdanavičiūte.

Klimatologas apie sprendimus dėl klimato kaitos: svarbu ne laikinas atokvėpis, o nuoseklus taršos mažėjimas
Klimatologas Justinas Kilpys dalinasi savo įžvalgomis apie sprendimus dėl klimato kaitos.

Lietuvos olimpiečiai: Edis Matusevičius – jaunoji ieties metimo žvaigždė
Artėjant Tokijo olimpinėms žaidynėms LRT pradeda rodyti ciklą Lietuvos olimpiečiai. Tai pasakojimai apie mūsų sportininkus, kurie atstovaus mūsų šaliai Japonijoje. Pirmasis - Edis Matusevičius. Iš sporto šeimos kilusi jaunoji ieties metimo žvaigždė.

Ved. Ugnė Siparė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau