Žinios. NVSC dėl augančio protrūkių skaičiaus Kaune rekomenduoja 2 savaitėms nutraukti kontaktinį pradinukų mokymą

Konstitucinis Teismas nutarė, kad mokesčių pakeitimai, priimami su biudžetu, negali įsigalioti greičiau nei po pusmečio. Trumpas mokesčių keitimo terminas prieštarauja Konstitucijai. Tokiais paskelbti ir 2019-ųjų pabaigoje priimti ir vos po dviejų savaičių įsigalioję mokesTIniai pakeitimai, tarp jų ir padidinti akcizai.

Į Lietuvą iš Turkijos atvežtas ir barža iki Kauno išplukdytas galingiausias Baltijos šalyse autotransformatorius, skirtas Lietuvos ir Lenkijos elektros sistemų jungčiai „LitPol Link“ išplėsti.

Minint Nobelio taikos premijos laureato, žmogaus teisių gynėjo Andrejaus Sacharovo 100-ąsias gimimo metines, jo sekėjai sako, kad disidento idėjos svarbios ir šiandieninėje Rusijoje. Tą esą įrodo ir tai, kad Kremlius uždraudė rengti jam skirtą parodą Maskvoje.

Sveikatos apsaugos ministerija nusprendė ir toliau „AstraZeneca“ vakcina skiepyti visus pilnamečius gyventojus. Ministerija pranešė įvertinusi Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos pateiktą informaciją apie registruotas nepageidaujamas reakcijas į šią vakciną ir kartu atsižvelgdama į Europos vaistų agentūros rekomendacijas bei epideminę padėtį šalyje nusprendė tęsti skiepijimą šia vakcina tokia pat tvarka, kokia buvo taikoma nuo pat pradžių.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras Kaune rekomenduoja dviem savaitėms nutraukti kontaktinį pradinukų mokymą ir grįžti prie nuotolinio. Vyriausybės sprendimu į mokyklas pradinukai grįžti galėjo kovo antroje pusėje. Visuomenės sveikatos centras savo rekomendaciją motyvuoja augančiu protrūkių skaičiumi.

Teismui perduota Petro Gražulio piktnaudžiavimo byla.

Po neramumų Jeruzalėje ir intensyvėjant konfliktui su Gaza, nepasitenkinimas kilo ir tarp Izraelio arabų. Po riaušių, kurias Vyriausybė vadina „anarchija“, į pagalbą policijai siunčiamos karinės pajėgos. Jos dislokuotos ir prie sienos su Gaza.

Musulmonai pasitinka Id al Fitrą, mėnesį trukusio Ramadano pabaigą. Antrus metus šventės tradicijas koreguoja pandemija, o kai kur ją temdo įtampa ir konfliktai.

Orai.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau