Žinios. Iš gyvenimo pasitraukusią Šiaulių gydytoją pagerbę medikai: patiriame patyčias ir niekas dėl to nesikeičia

Pastarąją parą Lietuvoje patvirtinti 1136 nauji koronaviruso atvejai. Nuo COVID-19 mirė dar 7 žmonės.

Sveikatos apsaugos ministerija nusprendė ir toliau „AstraZeneca“ vakcina skiepyti visus pilnamečius gyventojus. Ministerija pranešė įvertinusi Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos pateiktą informaciją apie registruotas nepageidaujamas reakcijas į šią vakciną ir kartu atsižvelgdama į Europos vaistų agentūros rekomendacijas bei epideminę padėtį šalyje nusprendė tęsti skiepijimą šia vakcina tokia pat tvarka, kokia buvo taikoma nuo pat pradžių.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras Kaune rekomenduoja dviem savaitėms nutraukti kontaktinį pradinukų mokymą ir grįžti prie nuotolinio. Vyriausybės sprendimu į mokyklas pradinukai grįžti galėjo kovo antroje pusėje. Visuomenės sveikatos centras savo rekomendaciją motyvuoja augančiu protrūkių skaičiumi.

Šį rytą prie pagrindinio Respublikinės Šiaulių ligoninės pastato susirinkę medikai ir buvę pacientai uždegė dešimtis žvakelių, taip atsisveikindami su iš gyvenimo pasitraukusia gydytoja anesteziologe. Jos mirtis esą galėjo būti susijusi su Šiaulių ligoninėje patirtu mobingu.

Teismui perduota Petro Gražulio piktnaudžiavimo byla.

Seimas paankstino išmaniųjų kasos aparatų diegimą stambiose įmonėse. Jos naujoviškus aparatus privalės turėti nuo 2023-ųjų, o smulkios įmonės - metais vėliau.

Po neramumų Jeruzalėje ir intensyvėjant konfliktui su Gaza, nepasitenkinimas kilo ir tarp Izraelio arabų. Po riaušių, kurias Vyriausybė vadina „anarchija“, į pagalbą policijai siunčiamos karinės pajėgos. Jos dislokuotos ir prie sienos su Gaza.

Musulmonai pasitinka Id al Fitrą, mėnesį trukusio Ramadano pabaigą. Antrus metus šventės tradicijas koreguoja pandemija, o kai kur ją temdo įtampa ir konfliktai.

Jungtinės Valstijos pradėjo nuo COVID-19 skiepyti dvylikos ir vyresnius vaikus.

Uždarytas bibliotekas kaimo vietovėse keičia bibliobusai. Mobilioji skaitykla gyventojus aplanko keliskart per mėnesį ir suteikia galimybę ne tik išsirinkti norimas knygas, bet ir pasinaudoti elektroninėmis paslaugomis.

Biologijos mokslų daktaras, sovietmečiu pabėgęs į Jungtines Valstijas ir aktyviai įsitraukęs į kovą už Lietuvos nepriklausomybę, Kazys Ėringis šiemet švęstų 100-metį. Vrublevskių biblioteka apie šį žmogų parengė parodą iš fonduose saugomo Ėringio palikimo.

Orai.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau