Širdyje lietuvis. Alytiškiai Lietuvoje ir pasaulyje, JAV lietuvių bendruomenės jubiliejus, grįžusios šeimos laimė ir lietuvės menininkės paroda

„Amerika – tai šalis, turintiems didelių svajonių“, – sako dešimt metų su vyru už Atlanto praleidusi Joana Zubrickienė. Nors šeimai čia puikiai sekėsi kopti aukštyn, abu turėjo mėgstamus darbus ir uždirbo kiek norėjo, vieną dieną pardavė namą, susikrovė daiktus ir grįžo į gimtąją Kulautuvą.

„Kai pasakėm apie tai savo draugams Amerikoje, niekas nesuprato, kodėl tai darome. Klausė, ar nenorime savo vaikams laimingo gyvenimo, bet aš buvau tikra – mano vaikų laimingas gyvenimas bus Lietuvoje“, – sekmadienį LRT PLIUS laidoje „Širdyje lietuvis“ pasakos floristė Joana Zubrickienė.

Taip pat laidoje:

Alytiškiai Lietuvoje ir alytiškiai pasaulyje. Bendrauti nenustoja, o nauda abipusė. Mieste veikia pavyzdinis lietuvybės centras, o gatvėse žaliuoja pasaulio alytiškių pasodinti augalai.

Jungtinių Valstijų lietuvių bendruomenė švenčia 70-ąjį jubiliejų. Specialiai šiai progai sukurta vėliava jau pradėjo kelionę po visas 54-ias lietuvių apylinkes ir, surinkusi autografus, jau rudenį grįš į Čikagą.

Savaitės lietuvio rubrikoje – lietuvė menininkė Birutė kelią į pripažinimą skinasi tarp griežtų tradicijų ir šiuolaikinės prabangos besiblaškančiame Dubajuje.

Plepė Monika
Redaktorius
Nemanytė-Lungienė Ginatrė
Režisierius
Aleksandravičius Kęstutis, Gudeliūnas Vilius
Operatorius
Černauskienė Laura, Vilimas Jonas
Prodiuseris
Tarnauskienė Dainora, Tenenienė Dovilė, Černiauskaitė Alvija, Draugelis Gintautas, Ramanauskienė Vilija, Strokovas Ingrida, Kelpšas Jaunius, Valaitytė Violeta, Barniškis Algimantas, Drūtytė Joana, Keršys Gediminas, Urbonavičius Arvydas, Bekešius Mantvydas, Zubrickienė Joana, Brandt Birutė
Pašnekovas
Mileris Darius-Nojus
Atlikėjas
Sruoga Austėja, Steponavičius Gintautas
Dalyvis
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau