Klauskite daktaro. Gyvenimo po karantino iššūkiai, slidžiojo periodo traumos ir geros savijautos receptai garbaus amžiaus asmenims

LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro”

Psichologas apie gyvenimą po karantino: pasaulis bus kitoks ir mums reikės laiko prie jo prisitaikyti
Karantinas varo iš proto? Tyrimai rodo, jei pirmąjį karantiną išgyvenome lengviau, žinodami, kad viskas netrukus baigsis, tai antrasis karantinas daugeliui – kur kas sunkesnis. Dažnam atrodo, kad ši pandemija niekada nesibaigs. Yra sakoma, kad naujas įprotis atsiranda po 21 dienos pratinimosi, tai kas nutinka po metų pandemijos? Psichologai teigia, kad po pandemijos krizės mūsų laukia dar ir psichologinė krizė. Kaip jai pasiruošti? Apie tai šio vakaro laidoje „Klauskite daktaro“.

Neatsiejamas duetas – ledas ir traumos: kaip sumažinti paslydimo ir susižalojimo riziką?
Galvos sutrenkimas, raiščių patempimas, sąnarių išnirimas ir kaulų lūžiai – pagrindinės paslydimo traumos. Reportaže pamatysite kaip sumažinti paslydimo ir kritimo riziką bei kaip kristi, kad netektų skubėti pas traumatologą ar patirti smegenų traumos.

Garbus amžius – ne liga: patarimai, kurie padės pagerinti savijautą ir gyvenimo kokybę
Metams bėgant žmonių mityba ima blogėti. Senstant pasikeičia uoslės, skonio, troškulio ir alkio pojūčiai. Vartojami vaistai ir lėtinės ligos taip pat pakeičia mitybos įpročius. Dėl to vyresniems žmonėms atsiranda vitaminų ir mineralų trūkumo. Kokių vitaminų ir mineralų reikėtų naudoti, jei jums virš 60 metų?

Ved. Alvydas Unikauskas, Jurgita Plisienė, Karolina Mondeikaitė-Liepa.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau