„Punelė“ – restoranas, kur lankėsi aukščiausi kompartijos valdininkai, taip pat ir legendiniai „Žalgirio“ krepšininkai

Pirmaisiais pokario dešimtmečiais visuomeninių objektų statyboje vyravo „stalinistinis“ architektūros stilius, o kiek vėliau, apie 1970-uosius, pradėta ieškoti individualių architektūrinių formų.

„Tas individualumo ieškojimas pasireiškia raudonomis plytomis, šlaitiniais stogais. Mes puikiai matome tai čia“, – kalba V. Petrulis.

Panašios architektūros yra ir netoliese esantis pastatas, kuriame veikė kavinė-viešbutis „Punelė“. Tuomet ši įstaiga priklausė „Nemuno susivienijimui“, o vėliau – Alytaus Chemijos gamyklai.

Kavinei, pastatytai kolūkio centre, klientų niekuomet netrūko – čia lankėsi ir bulvių kasti iš miestų siunčiami talkininkai, ir aukščiausi tuometiniai kompartijos valdininkai. Banketinėje salėje lankėsi ir tuo metu legendiniai „Žalgirio“ krepšininkai. Deja, šiandien šis pastatas visiškai apleistas.

„Šiandien jau viskas išdaužyta, neprimena anų laikų. O čia ir Brazauskas kelis kartus buvo, ir Griškevičius. Čia ir Sabonis mane vadino geriausiu padavėju Europoje “, – sako kavinėje barmenu dirbęs S. Žūsinas.

Kavinėje virėja dirbusi puniškė Ona Varaškevičienė iki šiol prisimena, kaip atveždavo pusę kiaulės, ją paguldo, o tu ateini ir verkti, jei nemoki atsipjauti... Buvusiai darbuotojai graudu žiūret, kas dabar likę iš buvusios kavinės. „O turėjom net daržą – pasisėdavom krapų, svogūnų“, – prisimena Ona Varaškevičienė.

„Tas panoraminis vaizdas - pasaka. Jaučiuosi kaip dvarininikas – vaizdas į bažnyčią, parką . O čia – dolomito apdailos plokštės –sovietinio modernizmo klasika. O čia – klasikinis šviesos šulinys – tokie yra žinomi nuo Antikos laikų“, – aiškino architektūros istorikas V. Petrulis.

Pridotkaitė Jurgė, Gužauskienė Svetlana
Scenarijaus autorius
Daraškevičienė Renata
Prodiuseris
Petrulis Vaidas, Žūsinas Sigitas, Varaškienė Ona
Pašnekovas
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau