Labas rytas, Lietuva I d. Vasaris – burnos vėžio žinomumo mėnuo: apie jį primenama ir pacientams, ir specialistams

Kaip ir kievieną rytą, taip ir šį pradedame nuo spaudos apžvalgos: kokios publikacijos įdomiausios šiandien?

Pasižvalgykime po Lietuvos miestus, kuriuose pastatų sienas numargino įvairiaspalviai piešiniai. Apie viešųjų erdvių meną ir sunkumus jį įgyvendinant pasakoja marijampolietė menininkė Ieva Olimpija.

Naujos savaitės pradžią pasitikime energingai – treneris Alanas Dzeranovas pristato pratimus iš Gedimino pilies, kur mankštinasi su pasipriešinimo gumomis.

Pasidairykime po pasaulį: Šantiji pilis prašo kompensacijos dėl pandemijos.

Pastarieji pandemijos metai tikrai niekam nebuvo lengvi – esame priversti laikytis atstumo ir nesimatyti su artimaisiais. Į tai, kad reikia laikytis fizinio atstumo, kūrybiškai pažvelgė vieno Švedijos miesto filmų festivalio organizatoriai ir surengė konkursą, siūlantį savaitę praleisti atokiame švyturyje, žiūrint festivalio programos filmus.

Prieš 125-erius metus Turine pristatyta nauja opera, kuri ilgainiui tapo viena populiariausių pasaulyje – „Bohema“, kurią sukūrė kompozitorius Giacomo Puccinis. Keturių veiksmų operą jis parašė pagal prancūzų rašytojo Henri Murger publikuotą epizodinį romaną „Scenos iš bohemos gyvenimo“. Libretas parašytas autorių, kurie jau anksčiau prisidėjo prie Puccini operos „Manon Lesko“ libreto. Vėliau jie kartu sukūrė kitas dvi garsias Pučinio operas: „Toską“ ir „Madam Baterflai“. Trijulė net buvo ironiškai praminta „Švenčiausiaja Trejybe“− mat dirbant nuolatiniai kivirčai ir nesutarimai tarpusavyje būdavo įprasti.

Vasaris – burnos vėžio žinomumo mėnuo, skirtas priminti apie navikus ir pacientams, ir specialistams. Apie šios ligos pavojus laidoje kalbamės su NVI gydytoja otorinolaringologe Jolita Gibavičiene ir NVI Veido ir žandikaulių chirurge Otilija Kutanovaitė.

Pirmadieniais LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ eteryje skaičiuojame pinigus: šįkart dėmesys – prenumeratos ekonomikai. Apie tai pasakoja LRT žurnalistė Jurgita Čeponytė.

Joniškio rajono girininkas stebina neįprastu pomėgiu – jau kelis dešimtmečius kolekcionuoja vabalus ir turi jų sukaupęs per 30 tūkst. Vabzdžiai kolekcininką pasiekia iš įvairiausių pasaulio šalių. Miškininko svajonė – įkurti vabalų muziejų ir papildyti kolekciją didžiausiu Lietuvos vabalu – elniaragiu.

Ved. Ugnė Siparė.