Žinios. Lietuvos žydų bendruomenė kreipėsi į generalinį prokurorą dėl Rakučio viešų pareiškimų apie Holokaustą

Specialiųjų tyrimų tarnyba pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl skiepijimo tvarkos pažeidimų Žalgirio klinikoje – tarnybos duomenimis, ten ne pagal eilę paskiepyta apie 20 žmonių.

Praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 953 nauji užsikrėtimai koronavirusu. Viruso židiniai toliau fiksuojami įmonėse, švietimo, socialinės globos įstaigose. Per vakar mirė dar 24 žmonės, tarp jų – 4 Klaipėdos medikai, pasveiko 1370. Pagal dviejų savaičių sergamumo rodiklius 100 tūkstančių gyventojų, Lietuva šiuo metu yra šešta Europoje.

Įsibėgėjant skiepijimui ryškėja netolygumai tarp savivaldybių.

Apie 17 tūkstančių namų ūkių Lietuvoje vis dar neturi elektros. Kai kurie jų be šviesos, šildymo, vandens ir kitų patogumų gyvena jau trečia para.

Dėl Europos Sąjungos sankcijų Minsko režimui uždarytos sanatorijos „Belorus“ darbuotojai Druskininkuose surengė antrą protesto akciją. Jų teigimu, jau antrą mėnesį darbo neturintys žmonės gyvena nežinioje dėl savo ateities.

Po Seimo nario Valdo Rakučio viešų pareiškimų apie Holokaustą, Lietuvos žydų bendruomenė kreipėsi į generalinį prokurorą pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Holokausto neigimo ir iškraipymo.

Rusijos regioninis teismas atmetė opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno apeliaciją dėl 30 dienų arešto.

Uhane baigėsi Pasaulio sveikatos organizacijos ekspertų karantinas. Po dviejų savaičių viešbutyje mokslininkai pradeda koronaviruso pandemijos ištakų analizę.

Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas pildo pažadą kovoti su klimato kaita. Prezidentas pasirašė kelis įsakus, kuriais siekiama pertvarkyti nuo iškastinio kuro priklausomą ekonomiką.

Neringos taryba padidino rinkliavas už įvažiavimą į kurortą.Gausus sniegas šiomis dienomis pridarė ne tik žalos ir rūpesčių žmonėms.

Kol vieni kiemuose darbavosi su kastuvais, kiti rado kur kas smagesnį užsiėmimą ir savo kiemus puošė sniego skulptūromis.

Ved. Jovita Vitkauskė