Gamina vaikai. Naujuosius metus išradingieji šefai pasitiks gamindami desertų karalių – tortą

Kulinarinės LRT televizijos laidos „Gamina vaikai“ vedėjai Giedrius Savickas ir Mantė kviečia į naujametiniais gardėsiais kvepiančią virtuvę. Sakoma, kad Nauji metai – pats geriausias laikas išsikelti naujus tikslus ir įsivertinti per senuosius metus nuveiktus darbus. Tad Giedrius ir Mantė nieko nelaukė – jie peržvelgė ankstesnes šių metų laidas ir visus patiekalus, kuriuos per visą laidos istoriją yra pagaminę šefai. Įsivertinę jie nusprendė, jog išaušo laikas pagaminti dar niekad „Gamina vaikai“ studijoje negamintą patį gardžiausią visų desertų karalių – tortą.

Šįkart labiausiai pasisekė šefams – Oskarui, Atėnei ir Ievai – nes tortų, greičiausiai, užteks visiems, liks net ir patiems kulinarams. O jų patiekalų su nekantrumu lauks smaližių kompanija, profesionalioji laidos komisija – Patricija ir Julytė. Tai, kad vertintojų kompanijoje trūksta trečio nario, žada įdomius netikėtumus.

Giedrius ir Mantė, norėdami palengvinti šefams užduotį ir sutaupyti jų laiko, jau iš anksto iškepė savo mėgstamiausius biskvitus – pagrindinį ingredientą, kurį turi panaudoti mažieji kulinarai. Ši užduotis kaip reikiant pradžiugina jaunuosius šefus. Bet ne viskas torto gaminime taip lengva, kaip jiems pasirodo iš pradžių. Šis desertas reikalauja itin daug kruopštumo ir atidumo, gebėjimo suderinti įvairius skonius.

Gaminimui įpusėjus, vienas šefas prisimena, kad nepadailino torto kraštų, kitas panaudoja beveik visus pagardus, kuriuos randa ant stalo. Tačiau ar tai atneš jiems pergalę?

Nauji metai – nauji netikėtumai. Šįkart laisvą komisijos nario kėdę su malonumu užima vedėja. O kai gi kitaip, kai vertinti reikia spalvinguosius šefų tortus. Nors komisijos narių nuomonės iš pradžių išsiskiria, jos galiausiai draugiškai sutaria – gardžiausiai kvepia visi tortai, skaniausiąjį pagaminao Atėnė, o gražiausią – Ieva.

Laidos pabaigoje Giedrius ir Mantė naujametiniam vakarui siūlo rinktis ne tik karališkuosius tortus, tačiau ir ne ką gardesnį gėrimą – kakavą. Jai reikės: pieno, kakavos miltelių cukraus ir zefyrų. Pirmiausia Giedrius į puodą pila pieną ir tik tada, kai jis užverda, beria kakavos miltelius bei cukrų, ir galiausiai gardina visų vaikų labai mėgstamais spalvotaisiais zefyrais.

Ved. Giedrius Savickas ir Mantė.