Gamina vaikai. Kas puikuosis ant kalėdinio virtuvės stalo?

Šįkart iš meduoliais kvepiančios LRT televizijos laidos „Gamina vaikai“ virtuvės sveikinasi tik Giedrius Savickas. Jo kolegės – Mantė, Patricija ir Ema – pavirsta į stebukladares šefes, pasiryžusias žiūrovus nustebinti gardžiausiais kalėdiniais skanėstais – meduolinėmis eglutėmis.

Bet čia visi stebuklai nesibaigia, netrukus paaiškėja, kad Giedrius užims ne tik laidos vedėjo, tačiau ir komisijos nario kėdę. Tad šefėms verta pasistengti iš peties – jas vertins ne tik profesionalusis Elijos Sofijos ir Igno duetas, tačiau ir visko kulinarinėse vaikų laidose ragavęs laidos vedėjas.

Norėdamas sukurti kalėdų stebuklą „Gamina vaikai“ virtuvėje, Giedrius laidai ruoštis pradėjo jau iš anksto. Dieną prieš jis ruošė meduoliams skirtą tešlą ir per naktį laikė šaldytuve. Studijoje beliko tešlą išminkyti ir iš jos pagaminti eglučių figūras. Iškepusios meduolinės eglutės figūros ir yra pagrindiniai ingredientai, kuriuos turi panaudoti šefės. Visas kitas priemones, skirtas gardėsių dekoravimui, šefės gali rinktis pagal savo skonį ir fantaziją.

Prasidėjus gaminimui, kulinarėms netrūksta iššūkių – ar eglučių dalys sulips? Ar užteks pagardų? Ar pavyks sukurti išskirtinius skanėstus?

Laidos pabaigoje visas šefių dvejones išsklaidys vertinimo komisija. Iš pradžių Elija Sofija, Ignas ir Giedrius diskutuoja apie kalėdų prasmę ir džiaugsmus. Visi trys komisijos nariai vienbalsiai nutaria, kad svarbiausias kalėdinis akcentas yra dovanos. Žinoma, gardūs patiekalai – taip pat labai svarbi šventės dalis. Ta proga vertintojams ant stalo patiekiamos gardžiosios meduolinės eglutės, kurios šiam šventiniam susitikimui suteikia dar daugiau nuostabių emocijų. Verdiktas tik vienas – visi patiekalai verti geriausiųjų vardo.

Vaikų kulinarinės kovos. Ved. Giedrius Savickas.