Klauskite daktaro. Nepakeliamas krūvis klinikose, tyrimas apie druską ir kepenų sutrikimo ženklai

Mūšį klinikose su COVID-19 paliekantis gydytojas: man ne gėda pasakyti – aš labai pavargau

Nepakeliamas krūvis medikams

Kartais susitvarkyti su patiriamu stresu ir įtampa yra neįmanoma. O jau kalbėti apie priešakinėse linijoje dirbančius gydytojus, skubios pagalbos medikus, kurie yra priekyje ir sutinka sunkius ligonius, gydo juos. Santaros klinikų gydytojas anesteziologas reanimatologas Artūras Kiškis tuo metu, kai laida buvo filmuojama, greičiausiai klinikoje jau nebedirbo. Jis praktiškai kasdien dirbo su tais COVID-19 pacientais, kurių padėtis sunkiausia. Jis patikina tikrąją padėtį ligoninėse ir sako, kad ramiai miegoti jau nebegali, fizinis ir emocinis krūvis yra nepakeliamas, todėl dėl sveikatos problemų jo sprendimas yra trauktis. Apie tai – pokalbis su gydytoju, anesteziologe Violeta Žiliene ir psichologu Justinu Buroku.

Virtuvėje nepakeičiama druska tokia yra ne visada – tyrimas atskleidė, kaip išsirinkti tinkamą

Tyrimas – kaip atpažinti tikrą druską?

Visa druska yra vienoda – sako jie, bet kodėl už pakelį druskos galime mokėti ne eurą, o 10 centų? Jei ir jūs taip galvojate, privalote pamatyti tai, ką paruošė dar vienas tyrimas laidoje „Klauskite daktaro“. Parduotuvėse vis dažniau atsiranda skirtingų druskos rūšių, bet retas kuris kreipiame dėmesį į jos kokybę. Tad į populiariausias, dažniausiai parduotuvėse sutinkamas druskas pažiūrėkime iš arčiau.

Nors kepenų skaudėti negali, atpažinkite jų problemas – pastebimi ženklai, rodantys kepenų sutrikimus

Pažinkite kepenis ir jų skleidžiamus signalus

Net 90 procentų lietuvių mano, kad skausmas, atsirandantis dešinėje pilvo pusėje, yra susijęs su kepenimis, nes sakoma, kad „skauda kepenis“. Daktaras patikina – visi 90 procentų yra neteisūs, nes kepenų skaudėti negali, kadangi jose nėra skausmo receptorių. Alvydas Unikauskas pateikia ženklus, kurie rodo, kad jūsų kepenims kažkas ne taip.

Ved. Alvydas Unikauskas, Jurgita Plisienė, Karolina Mondeikaitė-Liepa.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau