Žinios. Vengrija ir Lenkija blokavo daugiametį ES biudžetą, atsigavimo fondą

Praėjusią parą Lietuvoje nustatyta per tūkstantį naujų koronaviruso atvejų. Skaičiuojant pagal vakar ištirtų ėminių kiekį, teigiamas kas ketvirtas. Taip pat pranešta apie dar 8 žmonių mirtis nuo COVID-19, visos – Kauno apskrityje.

LRT Tyrimų skyriaus gauti Sveikatos apsaugos ministerijos susirašinėjimai su pavaldžia įstaiga rodo, kad kartu su Aurelijaus Verygos įsakymu pirkti nuotolinius mokymus medikams, nurodyta ir iš ko šią paslaugą įsigyti.

Europos Sąjungos planai skirti beveik du trilijonus eurų atsigavimui po pandemijos atsidūrė krizėje, kai Lenkija ir Vengrija vetavo daugiametį biudžetą.

Dar viena Amerikos farmacijos milžinė „Moderna“ skelbia, kad jos vakcinos nuo koronaviruso veiksmingumas siekia 94,5 proc.

Moldovos prezidento rinkimus laimėjo provakarietiška buvusi premjerė Maia Sandu, ji žada pusiausvyrą tarp rytų ir vakarų. Europos Sąjunga ją jau pasveikino ir pažadėjo intensyviau bendradarbiauti.

Po spalio pradžioje skelbto LRT tyrimo apie 24 kartus brangiau įsigytus mokymus medikams LRT Tyrimų skyrius gavo Sveikatos apsaugos ministerijos siųstus laiškus pirkimą vykdžiusiai įstaigai. Iš jų paaiškėja, kad 1,2 mln. eurų kainavusio pirkimo laimėtoją parinko pati ministerija. O šį faktą, kaip teigia šaltiniai, SAM įstaigai liepė nuslėpti nuo Specialiųjų tyrimų tarnybos.

Prancūzijoje – delikačios derybos: Emmanuelis Macronas, jau pasveikinęs Joe Bideną, priėmė Amerikos diplomatijos vadovą, kuris nepripažįsta Donaldo Trumpo pralaimėjimo.

Paryžiuje pradedamas teisti įtariamas islamistas, prieš penkerius metus pabandęs šaudyti greitajame traukinyje iš Amsterdamo, bet sutramdytas keleivių.

Keturi astronautai sekmadienį sėkmingai išskrido į Tarptautinę kosminę stotį bendrovės „SpaceX“ sukurtus „Crew Dragon“ tipo erdvėlaiviu „Resilience“ ir pradėjo, kaip tikisi JAV, pirmąją iš daugelio įprastų misijų po sėkmingo bandomojo skrydžio gegužę.

Planuojantiems kalėdinius siuntinius rekomenduojama nedelsti. Lietuvos paštas prognozuoja, kad dėl karantino ir išaugusios elektroninės prekybos, siuntų srautai išaugs tris kartus.

Sportas. Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau