Žinios. Planuojantiems šventines siuntas rekomenduoja nedelsti: jų srautai gali augti tris kartus

Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyta per tūkstantį naujų koronaviruso atvejų. Skaičiuojant pagal vakar ištirtų ėminių kiekį, teigiamas kas ketvirtas.

Moldovoje savaitgalį vykusius prezidento rinkimus užtikrintai laimėjo proeuropietiška ekspremjerė Maia Sandu, didesne nei 10 procentinių punktų persvara įveikusi dabartinį prezidentą Igorį Dodoną, rodo naktį į pirmadienį paskelbti Centrinės rinkimų komisijos duomenys.

Prancūzijoje – delikačios derybos: Emmanuelis Macronas, jau pasveikinęs Joe Bideną, priims JAV diplomatijos vadovą, kuris nepripažįsta Donaldo Trumpo pralaimėjimo.

Atvykstantieji iš šešių šalių, kurių audinių ūkiuose nustatyta mutavusi koronaviruso atmaina, nuo šiandien turės atlikti COVID-19 nustatymo testą.

LRT Tyrimų skyriaus gauti Sveikatos apsaugos ministerijos susirašinėjimai su pavaldžia įstaiga rodo, kad kartu su Aurelijaus Verygos įsakymu pirkti nuotolinius mokymus medikams, nurodyta ir iš ko šią paslaugą įsigyti.

Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas į Seimo vicepirmininkus nebekandidatuos.

Paryžiuje pradedamas teisti įtariamas islamistas, prieš penkerius metus pabandęs šaudyti greitajame traukinyje iš Amsterdamo, bet sutramdytas keleivių.

Keturi astronautai sekmadienį sėkmingai išskrido į Tarptautinę kosminę stotį (TKS) bendrovės „SpaceX“ sukurtus „Crew Dragon“ tipo erdvėlaiviu „Resilience“ ir pradėjo, kaip tikisi JAV, pirmąją iš daugelio įprastų misijų po sėkmingo bandomojo skrydžio gegužę.

Planuojantiems kalėdinius siuntinius rekomenduojama nedelsti. Lietuvos paštas prognozuoja, kad dėl karantino ir išaugusios elektroninės prekybos, siuntų srautai išaugs tris kartus.

Baigiamas restauruoti vienas seniausių Kauno senamiesčio namų, sovietmečiu paverstas psichiatrijos ligonine. Archeologas Mindaugas Bertašius sako, kad XV amžiaus viduryje statytas pastatas galėjo būti pirmoji Kauno rotušė.

Egiptas praneša apie didžiausią archeologinį atradimą šiemet. Tarp radinių: laidotuvių kaukės, statulos, urnos ir per šimtą sarkofagų. Egiptiečiai džiaugiasi ne tik dėl didelio rastų sarkofagų skaičiaus, bet ir dėl jų išsilaikymo bei kokybės.

Orai.

Ved. Jovita Vitkauskė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau