Gamina vaikai. Mėgstamiausias vaikų patiekalas – blynai: saldūs ar nebūtinai, bet atsispirti jiems sunku

Kulinarinės laidos „Gamina vaikai“ vedėjai – Giedrius Savickas ir Patricija šįkart kalba apie visų vaikų itin mėgstamą patiekalą – blynus. O kaip gi jų nemėgti, kai galima pagaminti tiek daug įvairių variantų šių gardėsių. Ne paslaptis, kad blynai gali būti gaminami iš skirtingų rūšių miltų ir gardinami įvairiais ingredientais, todėl neabejotinai šis patiekalas patinka net ir išrankiausiems gurmanams.

Kol vedėjai dalijasi savo nuomonėmis apie blynus, tuo metu kaime mažieji pagalbininkai šios laidos šefams renka dar šiltus, ką tik išperėtus vištų kiaušinius.

Netrukus prisistato ir jaunieji šefai – Elžbieta, Luiza ir Julijus – jie atskleidžia, dėl ko nusprendė dalyvauti kulinarinėje vaikų kovoje. Elžbieta ir Julijus atvyko įsitikinti, ar laidoje jiems gaminti seksis taip pat puikiai, kaip ir namuose, o Luiza nori patobulinti savo gaminimo įgūdžius bei suprasti, ar kitiems vaikams patinka jos gamintas maistas. Tam, kad jaunieji šefai pasitemptų ir pagamintų pačius geriausius savo kada nors gamintus patiekalus, Giedrius į laidą pakvietė ir iškalbingąją vaikų komisiją – Vygaudą, Emą bei Adomą.

Virtuvėje pasirodžius mažiesiems šefams, paaiškėja kulinarinės kovos užduotis – vos per 20 min. jie turi pagaminti pačius gardžiausius, kvapniausius ir gražiausius blynus, būtinai panaudodami miltus ir kiaušinius. Visus kitus ingredientus gamintojai renkasi pagal savo skonį. Pradėję gaminti minėtą patiekalą, visi šefai susiduria su nemenkais iššūkiais. Luizai nepaklūsta rankinis kiaušinių plaktuvas, Elžbietai prisvyla blynas, o Julijui ne visai pasiteisina idėja dėl pabarstukų. Kaip gi šefai susitvarkys su šiais nesklandumais ir kaip jų patiekalus įvertins profesionalioji komisija – visi atsakymai „Gamina vaikai“ laidoje.

Laidos pabaigoje Giedrius dalijasi geriausia kiaušinių mušimo strategija ir kartu su Patricija pristato blynų, gardintų daržovėmis, receptą. Nors daugelis vaikų labiau mėgsta saldžius blynus, vedėjai neabejoja, jog jų gamintiems neatsispirtų net išrankiausi vaikai. Toks patiekalas ne tik gardžiai kvepia, gražiai atrodo, bet yra ir sveikas, nes praturtina mūsų racioną daržovėmis.

Vaikų kulinarinės kovos. Ved. Giedrius Savickas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau