Žinios. Specialistai sunerimę: atrodo, žmonės ruošėsi ne lankyti kapus, o švęsti

praėjusią parą – 895 nauji koronaviruso atvejai ir viena mirtis

Praėjusią parą patvirtinti 895 nauji koronaviruso atvejai, vienas žmogus mirė. Epidemiologai sako, kad šis ilgasis savaitgalis gali pažerti dar daugiau atvejų. Tuo metu kapinėse žurnalistų kalbinti žmonės sako nesibaiminantys koronaviruso, bet stengiasi laikytis saugaus atstumo ir vengia kontaktų. Žmonių kapinėse šiandien pastebimai mažiau.

Dar daugiau Europos šalių įveda karantinus, nors ir švelnesnius negu pavasarį. Nepasiteisinus sistemai regionus skirstyti į trijų lygių zonas, Anglija nuo ketvirtadienio įveda keturių savaičių, o gal ir ilgesnį, karantiną. Ribojimus griežtina Portugalija, o tai jau padariusią Ispaniją drebina riaušės. Slovakija tikrina visus savo piliečius. O štai Australija žada normalias Kalėdas, ten nebėra nė vieno neįvežtinio užsikrėtimo.

Medicinos studentai studijų valandas asmens sveikatos priežiūros įstaigose keičia nuotoliniais mokslais per specialias kameras. Ekspertai ir studentai nerimauja dėl studijų kokybės, aukštosios mokyklos sako darančios viską, kad studijų kokybė nenukentėtų, o būsimieji specialistai įgytų reikiamas kvalifikacijas.

Padaugėjus norinčiųjų skiepytis nuo gripo, Vilniaus ir Kauno poliklinikos baigė šiam sezonui įsigytas mokamas gripo vakcinas ir domisi galimybėmis įsigyti papildomų vakcinų. Ligonių kasos duomenimis, šalies gydymo įstaigoms jau pristatyta maždaug pusė iš beveik 250 tūkst. šiemet valstybės nupirktos gripo vakcinos dozių, skirtų skiepyti pažeidžiamiausių grupių asmenis.

Politologai svarsto, ar keičiantis valdžiai, keisis gerovės valstybės vizija – išliks labiau kairės ar vis dėlto pasuks labiau į dešinę. Verslo bendruomenė neslepia – iš dešiniųjų jėgų tikisi teigiamų permainų ir dialogo, kurio esą stigo su nueinančia valdžia. Tarp verslo lūkesčių – reali parama modernizuojant pramonę ir nauja imigracijos politika. Bet labiausia verslas norėtų mažesnių arba vienodų mokesčių visiems.

Iki šeštadienio Lietuvoje vyksta vienos didžiausių šiais metais regione NATO pratybos „Brilliant Jump“ – „Nuostabusis šuolis“.

Minske jau 12-tą sekmadienį protestuoti išėjo apie 20 tūkst. žmonių, OMON juos pasitiko šūviais ir į minią mėtomomis petardomis. Žmonės rinkosi ne į vieną didelę eiseną, bet mažesnėmis grupėmis. Dalis jų minėjo nuovargį ir norą, kad opozicija elgtųsi ryžtingiau, kai nacionalinis streikas nepavyko. Priemiestyje prie masinių NKVD aukų kapų milicija šaudė į orą, naudojo triukšmines granatas, centre išrikiavo šarvuočius su iškeltais kulkosvaidžiais. Pusantro šimto žmonių sulaikyta. Aliaksandras Lukašenka nuo šiandien uždarė sienas, prieš kelias dienas pakeitė vidaus reikalų ministrą ir pareiškė, kad nebenuolaidžiaus, nes trauktis esą nėra kur.

Tarp Rytų ir Vakarų svyruojančioje Moldovoje prezidento rinkimai šiandien ir vėl virto prorusiško šalies vadovo dvikova su proeuropietiška varžove. Perrinkimo siekiantis Igoris Dodonas vadina Rusiją strategine partnere. Jį atvirai parėmė Vladimiras Putinas. Į antrąjį turą, kaip ir prieš ketverius metus, jis tikriausiai pateks su dešiniųjų ekspremjere Maia Sandu, ji siekia stoti į Europos Sąjungą. Rusijos žvalgybos vadas apkaltino Ameriką čia rengiant neramumus kaip ir Baltarusijoje.

Dalis Kauno reklamos agentūrų teismuose skundžia Kauno savivaldybės sprendimus. Tarp jų – ir konkurso sąlygą, kai laimėtojas renkamas pagal tai, kokią paramą verslininkas siūlo miesto socialinės infrastruktūros plėtrai. Vyriausybės atstovas sako, kad tokia konkurso nuostata gali pažeisti įstatymus, savivaldybė teigia, kad surinktas lėšas naudotų viešosioms erdvėms tvarkyti.

Sportas.

Orai.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau