Tėčio reikalai. Tėvystės grožis, pažintis per garsus ir psichologės patarimai

Martyno ir Ugnės Piaseckų šeima „emigravo" iš Vilniaus ir atsidūrė gamtoje. Čia jie su trimis sūnumis gyvena laisvai ir garsiai – stato slėptuves ir ardo keturračius. Nors gyvena gamtos apsuptyje, tėvai pripažįsta, kad auklėja savo sūnus pakankamai griežtai. Tėtis Martynas savo pavyzdžiu sūnums rodo, kiek daug dalykų galima pasigaminti savomis rankomis.

Garsų terapija Lietuvoje vis labiau populiarėja. Muzika gali mus nuraminti, veikti kūrybiškai, padeda išreikšti emocijas. Anot specialistų, kiekvienas organizmas turi savo melodiją ir garsas gali veikti ne tik klausą, bet ir visą kūną savo virbacijomis. Malonūs garsai ir mamos balsas ypač svarbūs kūdikiams.

Pasak psichologės Ievos Šuipės, norint užauginti sveiką asmenybę, reikia nuoseklumo ir švelnios disciplinos. Per griežtas auklėjimas gali nugairinti vaiką, o perdėtas auklėjimas neleidžia pamatyti pamatinių vaiko poreikių, kurie, anot pašnekovės, yra trys: saugumas, priklausymas ir buvimas matomu. Daliai tėvų reikėtų išmokti atsipalaiduoti ir stengtis būti su vaiku ir fiziškai, ir emociškai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau