Tėčio reikalai. Sprendimas įsivaikinti, nevaisingumo problemos ir pagalba vaikams kovoje su stresu

Tėtis Ramūnas Antanaitis: buvome pasiruošę priimti vieną vaiką, tačiau per savaitę reikėjo pasiruošti ir antrajam. Laura ir Ramūnas Antanaičiai ilgai ruošėsi į savo šeimą priimti naują narį. Sprendimas įsivaikinti brendo net penkerius metus. „Buvome pasiruošę vienam vaikui, tačiau per savaitę reikėjo pasiruošti ir antrajam. Viskas vyko labai greitai“, – pasakoja Ramūnas Antanaitis. Dviem mažamečiais sūnumis besidžiaugianti šeima sako, kad nesijaučia darantys kažką didingo.

Ginekologas Vytautas Abraitis: su nevaisingumo problemomis susiduria net 15 proc. porų. Nevaisingumas yra aktuali problema, vis daugėja vyriško nevaisingumo atvejų. Anot Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės gydytojo akušerio ginekologo Vytauto Abraičio, sunku pasakyti, kas lemia vis didėjantį nevaisingumą – stresas, mityba, gyvenimo tempas? Problemų gali kilti ne tik pastojant, bet ir besilaukiant vaikelio. Skaudžius išgyvenimus patyrusios mamos pataria neprarasti vilties, nes ir skaudi nevaisingumo patirtis gali tapti šviesia gyvenimo perspektyva.

Psichologė Agnė Benikė: išklausant ir kalbantis galime padėti vaikams nugalėti stresą. Stresas yra organizmo reakcija į nepalankius išorės dirgiklius ir pasireiškia visiems, įskaitant vaikus. Vaikai patiria stresą nuo pat gimimo. Augant išmoksta į jį reaguoti. Yra įvairių technikų, galinčių padėti vaikams suvaldyti stresą: minčių nukreipimas, pozityvus mąstymas, dėmesingumo valdymas ir kitos. Tėvai kalbėdami su vaikais ir juos išklausydami, gali padėti sumažinti stresą.