Žinios. NVSC tikslina užsikrėtusiųjų skaičių: per praėjusią parą užfiksuoti 603 nauji COVID-19 atvejai

Antrajame Seimo rinkimų ture iki 17 valandos, kartu su išankstiniu balsavimu, savo balsą atidavė jau daugiau nei trečdalis rinkėjų. Nuo pirmadienio vykstant išankstiniam balsavimui, policija pradėjo du ikiteisminius tyrimus dėl galimų pažeidimų.

Antrasis rinkimų turas vyksta daugėjant užsikrėtusiųjų koronavirusu. Patikslinta, kad praėjusią parą nustatyta 603 nauji COVID-19 atvejai, daugiausia Kauno ir Vilniaus apskrityse, mirė dar 5 asmenys.

Prie balsadėžių renkasi ir užsienio lietuviai, pirmą kartą savo atstovą Seime renkantys Pasaulio lietuvių apygardoje. Jie tikisi, kad išrinkta atstovė kels dvigubos pilietybės ir lietuvių švietimo išeivijoje klausimus, daug dėmesio skirs koronaviruso pandemijos suvaldymui.

Pasaulio sveikatos organizacija skelbia, kad per pastarąją parą pasaulyje fiksuotas jau trečias koronaviruso atvejų antirekordas – 465 tūkst. per dieną. Ispanija vėl skelbia nepaprastąją padėtį pusei metų, o Italija įveda naujus griežtus ribojimus, tarp jų ir restoranų uždarymą nesulaukus vakarienės meto. Labiausiai kenčiančiose JAV – taip pat dar vienas užsikrėtimų šuolis, tačiau Donaldas Trumpas aiškina, kad koronavirusas nueina į praeitį ir kitą dieną po rinkimų niekas apie jį nebekalbės.

Besibaigiant Sviatlanos Cichanouskajos duotam terminui, kad Aliaksandras Lukašenkos atsistatydintų, o smurtas būtų nutrauktas, Baltarusijoje – nauji protestai. Keli tūkstančiai protestuotojų keliomis kolonomis vėl pajudėjo prezidento rezidencijos link. Jai saugoti vėl pasiųsta kariuomenė, uždarytos ir kelios aikštės, trikdomas mobilusis internetas.

Šiandien balsuoja ne tik Lietuva: Čilėje – istorinis balsavimas, ar keisti dar Augusto Pinočeto laikų konstituciją, o Ukrainoje – išbandymas Volodymyrui Zelenskiui.

Šiandien toliau plečiasi Turkijos ir Prancūzijos ginčas dėl pranašo Mahometo karikatūrų. Vakar Prancūzija atšaukė ambasadorių Turkijoje, kai šios prezidentas pareiškė, kad Emmanueliui Macronui reikia psichiatrų priežiūros. Paryžius paskelbė nesitaikstysiantis su įžeidimais.

Ved. Jovita Vitkauskė.