Žinios. STT: jei būtų buvę sureaguota anksčiau, buvo galima išvengti Alytaus ar Klaipėdos ekologinių nelaimių

LRT TELEVIZIJA

2020.10.24 17:57

Koronaviruso atvejų skaičiai ir toliau auga: per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinti 474 nauji COVID-19 atvejai. Maždaug trečdalis registruoti Vilniaus apskrityje, daugiau nei pusantro šimto atvejų siejami su protrūkiais.

Plintant koronavirusui, į gimdyklas patenka ir užsikrėtusieji – ne tik gimdyvės, bet ir jų artimieji. Kai kurios gimdyklos prieš įsileisdamos pacientus testuoja, tačiau būna atvejų, kai teigiamas atsakymas paaiškėja tik po gimdymo. Visuomenės sveikatos specialistai sako, kad gydymo įstaigas artimiausiu metu turėtų pasiekti greitieji testai, tuomet rezultato tektų laukti valandą.

Lietuvos užsienio reikalų ministras kartu su Latvijos ir Estijos diplomatijos vadovais, izoliuojasi po kontakto su šią savaitę Baltijos šalyse viešėjusiu koronavirusu užsikrėtusiu Slovėnijos užsienio reikalų ministru.

Koronavirusu užsikrėtė Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda, jam infekcija nustatyta vakar, kai šalyje užfiksuotas ir didžiausias atvejų šuolis nuo protrūkio pradžios. Visoje Lenkijoje nuo šiandien galioja griežtesni ribojimai. Suvaržymus griežtina ir Prancūzija, kurioje užsikrėtusių koronavirusu skaičius perkopė milijoną. Didžiausias atvejų skaičiaus paros prieaugis nustatytas ir JAV.

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius džiaugiasi, kad kitų metų biudžeto projekte numatyta daugiau pinigų mokyklų vadovų algoms kelti. Jos turėtų didėti iki 20 proc.

Specialiųjų tyrimų tarnyba po ekologinių nelaimių, atliko didelio masto korupcijos rizikos analizę, siekdama išsiaiškinti, kaip aplinkos apsaugos departamentas kontroliuoja įmones. STT konstatuoja, kad daugelio reikalavimų buvo laikomasi tik formaliai, jei aplinkosaugininkai būtų anksčiau sureagavę į rizikingus objektus, tokių ekologinių nelaimių, kaip pavyzdžiui Klaipėdoje ar Alytuje, buvo galima išvengti.

Lietuvoje gyvenantys armėnai per eitynes Vilniuje reiškė paramą Armėnijai dėl Kalnų Karabacho konflikto su Azerbaidžanu. Keli šimtai armėnų ir juos palaikančių žmonių skandavo „Lietuva prieš diktatūrą“, „Genocidui ne“, „Diktatūrai ne“.

Susirėmimai regione tęsiasi nuo rugsėjo 27 dienos. Maskvoje jau du kartus derėtasi dėl taikos regione, tačiau nepavyko pasiekti tvarių susitarimų. Vakar prie pastangų nutraukti karą, prisidėjo ir Vašingtonas.

Lenkijoje tęsiasi protestai prieš abortų draudimą. Minios į gatves išėjo po ketvirtadienį Lenkijos konstitucinio teismo priimto nutarimo, uždraudusio beveik visus abortus, išskyrus atvejus, kai nėštumas kelia pavojų moters sveikatai arba kai laukiasi išprievartauta moteris.

Sportas.

Orai.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau