Klauskite daktaro. Milžiniška česnako nauda ir Aleksandro Ivanausko-Faros kova su cukriniu diabetu

Virtuvės karalius česnakas: nauda milžiniška, o prastą kvapą panaikins kelios gudrybės. Česnakas – ir galingas ginklas kovoje su peršalimu, virusais, ir pirmoji pagalba mažinant kraujospūdį. Be to, tai puikus prieskonis, suteikiantis maistui skonį. Geroji žinia ta, kad norint pajusti česnako naudą, jums nereikia vartoti tonos. Žinote česnako naudą, bet nedrįstate jo valgyti dėl prasto, ilgai išliekančio kvapo? LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ besisvečiuojantis atlikėjas, virtuvės šefas Jonas Jonušas teigia, kad ši baimė pervertinama. Tiesa, jei jums vis tiek neramu, pasidalinsime gudrybėmis, kaip panaikinti česnako kvapą.

Neseniai cukrinio diabeto diagnozę išgirdęs Fara: nelaukite, kol sveikatos situacija taps kritinė. Spalio 20 d. LRT TELEVIZIJOS laidos „Klauskite daktaro“ studijoje – Lietuvos muzikos legenda Aleksandras Ivanauskas-Fara. Prieš kelerius metus išgirsta cukrinio diabeto diagnozė kultinės grupės „Rondo“ lyderio gyvenimą apvertė aukštyn kojom. Lėtinė liga privertė pakeisti ne tik mitybos įpročius, bet ir gyvenimo būdą. Tuomet savotiškai kolegą pasveikino ir a. a. Stasys Povilaitis: „Sveikas įstojęs į klubą“. „Cukrinis diabetas – ne nuosprendis“, – sako Aleksandras ir tiki, kad jo istorija padės nepasiduoti ir kitiems, kurie gyvena su šia diagnoze. Muzikantas priduria: „Nelaukite, kol sveikatos situacija taps kritinė“. Informacija laidoje taip pat dalinasi Kauno klinikų gydytoja endokrinologė prof. Džilda Veličkienė.

Audronė iš Jonavos su Unikausko iššūkiu susitvarkė sklandžiai – koją pakišo tik gyvatės nuodai. Spalio 20 d. LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ – ir jau tradicinė viktorina „Kas nori tapti daktaru?“ Šįsyk medicininiam azartui ryžosi Audronė iš Jonavos.

Ved. Alvydas Unikauskas, Jurgita Plisienė, Karolina Mondeikaitė-Liepa.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau