(Ne)emigrantai. Su rutina kovojantis lietuvis, Norvegijoje įsikūrusi šeima ir į Lietuvą grįžusi smuikininkė

Neįprasta Londone statybose dirbančio Edvino Gurausko istorija daugelį nustebina. Ieškodamas naujų potyrių ir nuotykių, jis atrado naują pašaukimą – tapo išskirtinių kelionių, po gražiausias Anglijos vietas, gidu. Net patys britai nustemba pamatę, kokių įspūdingų vietų jų šalyje yra. Jiems lietuvis atsako: „norite daugiau tokių pušynų – važiuokite į Lietuvą“.

„Užaugau kaime ir sunkumų nebijau“, – sako Norvegijoje, Frojos saloje, gyvenanti Lina. O sunkumų per trylika emigracijoje praleistų metų buvo daugiau, nei norėtųsi: pirmosios naktys svetimoje šalyje, kurias su vyru Juozu praleido automobilyje, darbas žuvies fabrike, neišnešioti gimę dvynukai, kurių vienam, Gabrieliui, – cerebrinis paralyžius. Lina su Juozu sako neturintys laiko skųstis, nes visuomet yra ką veikti. Lina ir Juozas sako, kad vaikai, sveiki ar ne, vis tiek yra vienas džiaugsmas.

Sužinoję apie šalį, kurioje ištisus metus šilta, kur palmės ir paplūdimiai, o dar ir galima susikalbėti angliškai, lietuviai kaip emigracijos kryptį vis dažniau pradėjo rinktis Maltą. Maltos šiluma suviliojo ir smuikininkę Inga Marcel. Tačiau kodėl ji nusprendė grįžti į Lietuvą?

Ved. Akvilė Kavaliauskaitė ir Orijus Gasanovas.