Žinios. Kaune išniekintas Holokausto aukų paminklas: abejojama, ar incidentas susijęs su neapykanta žydų tautai

Praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 117 naujų susirgimų COVID-19, beveik pusė jų – Kauno apskrityje. Registruotos dar dvi mirtys nuo koronaviruso.

Vilniuje atidaryta nauja balsavimo vieta, kur valią galima pareikšti sėdint automobilyje. Norinčiųjų taip balsuoti gausu – žmonėms teko laukti ilgiau nei valandą.

Pirmasis šalies vadovas atkūrus nepriklausomybę Vytautas Landsbergis sako besitikintis, kad Seimo rinkimus laimės nemeluojantys žmonės, tačiau pabrėžia nesantis tikras, kad taip ir įvyks.

Vakar ryte Vilniaus rajono savivaldybėje savo balsą atidavė ir kadenciją baigusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Premjero žmona Silvija Skvernelė „Facebooke“ paragino balsuoti už Lenkų rinkimų akcijos deleguotą vidaus reikalų ministrę Ritą Tamašunienę dėl jos indėlio asfaltuojant kelią.

Europoje augant koronaviruso atvejų skaičiui, daugelyje šalių įvedami nauji apribojimai ir vietiniai karantinai. Sveikatos priežiūros specialistai ir Vyriausybių vadovai ragina žmones laikytis naujų saugumo reikalavimų, tam, kad būtų išvengta visuotinio karantino.

Graikijos teismas nusprendė, kad neonacių partija „Auksinė aušra“ yra nusikalstama organizacija, po to, kai jos šalininkas 2013-aisiais nužudė kairiųjų pažiūrų atlikėją.

Kaune išniekintas Holokausto aukų paminklas. Petrašiūnų mikrorajone paminklas pastatytas šioje vietoje sušaudytiems žydams atminti. Kauno žydų bendruomenės pirmininkas abejoja, ar incidentas gali būti susijęs su neapykanta žydų tautai.

Disleksija – tai specifinis „skaitymo“ sutrikimas, skaičiuojama, kad Lietuvoje jį turi apie 5 tūkst. moksleivių, nors visuomeninės organizacijos sako, kad tokių vaikų yra dešimteriopai daugiau. Tėvų teigimu, neretai jie yra palikti vieni kovoti su šiuo sutrikimu, o medikai primena, kad labai svarbi ankstyva diagnostika, nes su disleksijos sukeltais nepatogumais teks kovoti visą gyvenimą.

Sportas. Orai.

Ved. Simona Vasiliauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau