Žinios. Vytautas Landsbergis tikisi, kad Seimo rinkimus laimės nemeluojantys žmonės

Vyriausybė nuo penktadienio koronaviruso židiniu tapusiuose Raseiniuose dviem savaitėm įvedė vietinį karantiną. Asmenys viešosiose vietose turės lankytis ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, iki vidurnakčio sutrumpintas viešojo maitinimo, pasilinksminimo vietų darbo laikas, ribojamas žmonių skaičius parduotuvėse.

Vyriausybė keičia kriterijus, pagal kuriuos užsienio šalys įtraukiamos į koronaviruso paveiktų valstybių sąrašą. Atsisakyta 25 atvejų šimtui tūkst. gyventojų – į paveiktų šalių sąrašą bus įtraukiamos tokios šalys, kuriose sergamumas ne mažiau kaip 10 proc. didesnis nei Lietuvoje.

Vilniuje atidaryta nauja balsavimo vieta, kur valią galima pareikšti sėdint automobilyje. Norinčiųjų taip balsuoti gausu – žmonėms teko laukti ilgiau nei valandą.

Pirmasis šalies vadovas atkūrus nepriklausomybę Vytautas Landsbergis sako besitikintis, kad Seimo rinkimus laimės nemeluojantys žmonės, tačiau pabrėžia nesantis tikras, kad taip ir įvyks.

Vakar ryte Vilniaus rajono savivaldybėje savo balsą atidavė ir kadenciją baigusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Europoje augant koronaviruso atvejų skaičiui, daugelyje šalių įvedami nauji apribojimai ir vietiniai karantinai. Sveikatos priežiūros specialistai ir Vyriausybių vadovai ragina žmones laikytis naujų saugumo reikalavimų, tam, kad būtų išvengta visuotinio karantino.

Šių metų Nobelio chemijos premija skirta dviems mokslininkėms. Prancūzė Emmanuelle Charpentier ir amerikietė Jennifer Doudna buvo apdovanotos už genomo redagavimo technologijos sukūrimą, geriau žinomą kaip „DNR žirkles“.

Šįvakar Vilniuje prasideda dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“, jį pradės lietuviško filmo premjera „Pavyzdingas elgesys“.

Orai.

Ved. Simona Vasiliauskaitė.