Žinios. Paveiktomis šalimis bus laikomos tos, kurių sergamumo rodiklis 10 proc. didesnis nei Lietuvos

Vyriausybė nuo penktadienio koronaviruso židiniu tapusiuose Raseiniuose dviem savaitėm įvedė vietinį karantiną. Asmenys viešosiose vietose turės lankytis ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, iki vidurnakčio sutrumpintas viešojo maitinimo, pasilinksminimo vietų darbo laikas, ribojamas žmonių skaičius parduotuvėse.

Vyriausybė keičia kriterijus, pagal kuriuos užsienio šalys įtraukiamos į koronaviruso paveiktų valstybių sąrašą. Atsisakyta 25 atvejų šimtui tūkst. gyventojų – į paveiktų šalių sąrašą bus įtraukiamos tokios šalys, kuriose sergamumas ne mažiau kaip 10 proc. didesnis nei Lietuvoje.

Vilniuje atidaryta nauja balsavimo vieta, kur valią galima pareikšti sėdint automobilyje. Norinčiųjų taip balsuoti gausu – žmonėms teko laukti ilgiau nei valandą.

Kaune išniekintas Holokausto aukų paminklas. Petrašiūnų mikrorajone paminklas pastatytas šioje vietoje sušaudytiems žydams atminti. Kauno žydų bendruomenės pirmininkas abejoja, ar incidentas gali būti susijęs su neapykanta žydų tautai.

Minint oraus darbo dieną, Lietuvos profesinės sąjungos Vilniuje, prie Vyriausybės rūmų, surengė protesto akciją, reikalaudamos didesnės minimalios algos ir norėdamos atkreipti dėmesį į esą netinkamą darbdavių elgesį su darbuotojais.

Europoje augant koronaviruso atvejų skaičiui, daugelyje šalių įvedami nauji apribojimai ir vietiniai karantinai. Sveikatos priežiūros specialistai ir Vyriausybių vadovai ragina žmones laikytis naujų saugumo reikalavimų, tam, kad būtų išvengta visuotinio karantino.

Šių metų Nobelio chemijos premija skirta dviems mokslininkėms. Prancūzė Emmanuelle Charpentier ir amerikietė Jennifer Doudna buvo apdovanotos už genomo redagavimo technologijos sukūrimą, geriau žinomą kaip „DNR žirkles“.

Latvija, solidarizuodamasi su Lietuva ir Lenkija, taip pat laikinai atšaukia savo ambasadorių iš Baltarusijos konsultacijoms. Tai tviteryje pranešė Latvijos užsienio reikalų ministras.

Šįvakar Vilniuje prasideda dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“, jį pradės lietuviško filmo premjera „Pavyzdingas elgesys“.

Panevėžio apygardos prokuratūra teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje Rokiškio kunigas kaltinamas disponavęs pornografinio turinio nepilnamečių nuotraukomis ir vaizdo įrašais.

Jungtinės Karalystės Česterio zoologijos sodas paskelbė vaizdo įrašą, kuriame pirmą kartą užfiksuotas čia birželio viduryje gimęs nykstančio Borneo orangutano jauniklis.

Orai.

Ved. Simona Vasiliauskaitė.