Žinios. Naujuoju ES prekybos komisaru paskirtas latvis Valdis Dombrovskis

Baltarusija skelbia, kad šįryt pasienyje su Ukraina sulaikyta viena iš opozicijos lyderių Maryja Kalesnikava. Ukraina sako, kad ją iš šalies bandyta išvaryti jėga, bet opozicionierė atsisakė išvykti, kaip pranešama, suplėšiusi pasą.

Į Lietuvą atvykusi Norvegijos ministrė pirmininkė Erna Solberg susitiko su aukščiausiais šalies vadovais. Aptarti regioninio, energetinio, ekonominio bendradarbiavimo klausimai. Per susitikimus diskutuota ir dėl situacijos Baltarusijoje.

Vyriausioji rinkimų komisija nusprendė neregistruoti per apkaltą iš Seimo pašalintos Neringos Venckienės kaip „Drąsos kelio“ kandidatės į Seimą.

Vyriausioji rinkimų komisija nusprendė neregistruoti Seimo rinkimuose ir 8 vienmandančių apygardų kandidatų, kuriems nepavyko surinkti reikiamo tūkstančio parašų. Tarp jų – ir Kovotojų už Lietuvą sąjungos kandidato Viačeslavo Titovo.

Lietuvoje negalią turintys žmonės, dažniau nei kiti susiduria su skurdo rizika – ją, Statistikos departamento duomenimis, patiria kas trečias neįgalusis, kai bendrai su skurdu susiduria kas 5 gyventojas.

Vyriausybės vicekancleris Lukas Savickas apklaustas kaip specialusis liudytojas Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos tyrime dėl 6 mln. eurų vertės greitųjų koronaviruso testų pirkimo. LRT Tyrimų skyrius yra skelbęs, kad jis davė tiesioginį pavedimą skubiai pradėti šių testų pirkimo procesą kovo mėnesį.

Policija nuo šeštadienio pradėjo 5 ikiteisminius tyrimus dėl žiauraus elgesio su gyvūnais – Alytuje, Marijampolėje, Tauragėje, Širvintų ir Kretingos rajonuose. Čia, pasak policijos pareigūnų, nustatyti grubūs gyvūnų gerovės pažeidimai.

Latvis Valdis Dombrovskis skiriamas naujuoju Europos Sąjungos prekybos komisaru.

Jungtinėms Valstijoms panaikinus ypatingąjį Honkongo prekybos statusą, autonomijoje buvo baiminamasi, kad tai gali reikšti Kinijos tarifų taikymą ir Honkongui. Tačiau bent kol kas tik perklijuojamos etiketės, nurodančios Honkonge pagamintos produkcijos kilmės šalį.

Kauno mechaninio biologinio atliekų apdorojimo įmonės dalininkai – šešios Kauno regiono savivaldybės ir bendrovė „Kauno švara“ – nusprendė kviesti aplinkos ministrą ir su juo tartis dėl įmonės tolesnės veiklos.

Pluoštinių kanapių augintojai sako patekę į spąstus. Žadėti įstatymo pakeitimai, leidžiantys perdirbti visą kanapės augalą, taip ir nepatvirtinti. Kai kurie ūkininkai dėl to verslą perkėlė į kaimynines šalis. Esą dėl vėluojančių įstatymų pakeitimų, Lietuva prarado ir šimtamilijonines užsienio investicijas. Seimo atstovai tikina, kad sprendimas bus priimtas, tačiau šiemet jo tikėtis neverta.

Kalifornijoje šiuo metu dega daugiau nei 20 gaisrų. Didžiausias išplitęs maždaug 29 tūkst. hektarų plote.

XVI a. nutapyta Sapiegų Madona istorinėse peripetijose praradusi auksinę karūną, šiandien vėl bus karūnuota. Aukso karūna Dievo motinai padirbinta iš tikinčiųjų suaukotų aukso papuošalų.

Orai. Sportas.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau