Žinios. Policija nuo šeštadienio pradėjo 5 ikiteisminius tyrimus dėl žiauraus elgesio su gyvūnais

Naujienos iš Vyriausybės, kur ką tik baigėsi pasitarimas dėl atsakingų institucijų pasirengimo Seimo rinkimams.

Baltarusija skelbia, kad šįryt pasienyje su Ukraina sulaikyta viena iš opozicijos lyderių Maryja Kalesnikava. Ukraina sako, kad ją iš šalies bandyta išvaryti jėga, bet opozicionierė atsisakė išvykti, kaip pranešama, suplėšiusi pasą.

Į Lietuvą atvykusi Norvegijos ministrė pirmininkė Erna Solberg susitiko su aukščiausiais šalies vadovais. Aptarti regioninio, energetinio, ekonominio bendradarbiavimo klausimai. Per susitikimus diskutuota ir dėl situacijos Baltarusijoje.

Vyriausioji rinkimų komisija nusprendė neregistruoti per apkaltą iš Seimo pašalintos Neringos Venckienės kaip „Drąsos kelio“ kandidatės į Seimą.

Vyriausioji rinkimų komisija nusprendė neregistruoti Seimo rinkimuose ir 8 vienmandančių apygardų kandidatų, kuriems nepavyko surinkti reikiamo tūkstančio parašų. Tarp jų – ir Kovotojų už Lietuvą sąjungos kandidato Viačeslavo Titovo.

Lietuvoje negalią turintys žmonės, dažniau nei kiti susiduria su skurdo rizika – ją, Statistikos departamento duomenimis, patiria kas trečias neįgalusis, kai bendrai su skurdu susiduria kas 5 gyventojas.

Vyriausybės vicekancleris Lukas Savickas apklaustas kaip specialusis liudytojas Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos tyrime dėl 6 mln. eurų vertės greitųjų koronaviruso testų pirkimo. LRT Tyrimų skyrius yra skelbęs, kad jis davė tiesioginį pavedimą skubiai pradėti šių testų pirkimo procesą kovo mėnesį.

Policija nuo šeštadienio pradėjo 5 ikiteisminius tyrimus dėl žiauraus elgesio su gyvūnais – Alytuje, Marijampolėje, Tauragėje, Širvintų ir Kretingos rajonuose. Čia, pasak policijos pareigūnų, nustatyti grubūs gyvūnų gerovės pažeidimai.

Pluoštinių kanapių augintojai sako patekę į spąstus: žadėti įstatymo pakeitimai, leidžiantys perdirbti visą kanapės augalą, taip ir nepatvirtinti.

XVI amžiuje nutapyta Sapiegų Madona istorinėse peripetijose praradusi auksines karūnas, šiandien vėl bus karūnuota. Aukso karūna Dievo motinai Vilniaus katedroje padirbinta iš tikinčiųjų suaukotų aukso papuošalų ir dirbinių.

Kalifornijoje toliau plintantys miškų gaisrai jau išdegino rekordiškai didelę teritoriją, arba, kaip praneša tarnybos, jau daugiau nei 700 šimtus tūkst. hektarų – beveik Kipro dydžio teritoriją.

Orai.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.