Žinios. Lietuvoje negalią turintys žmonės dažniau susiduria su skurdo rizika: sunkumų patiria kas trečias

Baltarusija skelbia, kad šįryt pasienyje su Ukraina sulaikyta viena iš opozicijos lyderių Maryja Kalesnikava. Ukraina sako, kad ją iš šalies bandyta išvaryti jėga, bet opozicionierė atsisakė išvykti, kaip pranešama, suplėšiusi pasą.

Vyriausioji rinkimų komisija nusprendė neregistruoti per apkaltą iš Seimo pašalintos Neringos Venckienės kaip „Drąsos kelio“ kandidatės į Seimą.

Vyriausioji rinkimų komisija nusprendė neregistruoti Seimo rinkimuose ir 8 vienmandančių apygardų kandidatų, kuriems nepavyko surinkti reikiamo tūkstančio parašų. Tarp jų – ir Kovotojų už Lietuvą sąjungos kandidato Viačeslavo Titovo.

Lietuvoje negalią turintys žmonės, dažniau nei kiti susiduria su skurdo rizika – ją, Statistikos departamento duomenimis, patiria kas trečias neįgalusis, kai bendrai su skurdu susiduria kas 5 gyventojas.

Vyriausybės vicekancleris Lukas Savickas apklaustas kaip specialusis liudytojas Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos tyrime dėl 6 mln. eurų vertės greitųjų koronaviruso testų pirkimo. LRT Tyrimų skyrius yra skelbęs, kad jis davė tiesioginį pavedimą skubiai pradėti šių testų pirkimo procesą kovo mėnesį.

Policija nuo šeštadienio pradėjo 5 ikiteisminius tyrimus dėl žiauraus elgesio su gyvūnais – Alytuje, Marijampolėje, Tauragėje, Širvintų ir Kretingos rajonuose. Čia, pasak policijos pareigūnų, nustatyti grubūs gyvūnų gerovės pažeidimai.

Į Lietuvą atvykusi Norvegijos ministrė pirmininkė Erna Solberg susitiko su aukščiausiais šalies vadovais. Aptarti regioninio, energetinio, ekonominio bendradarbiavimo klausimai. Per susitikimus diskutuota ir dėl situacijos Baltarusijoje.

Kauno mechaninio biologinio atliekų apdorojimo įmonės dalininkai – šešios Kauno regiono savivaldybės ir bendrovė „Kauno švara“ – nusprendė kviesti aplinkos ministrą ir su juo tartis dėl įmonės tolesnės veiklos. Per 60 procentų atliekų rūšiavimui atvežantis Kauno miestas bei „Kauno švara“ įmonę kaip neefektyvią siūlo uždaryti.

Pluoštinių kanapių augintojai sako patekę į spąstus: žadėti įstatymo pakeitimai, leidžiantys perdirbti visą kanapės augalą, taip ir nepatvirtinti.

Kalifornijoje toliau plintantys miškų gaisrai jau išdegino rekordiškai didelę teritoriją, arba, kaip praneša tarnybos, jau daugiau nei 700 šimtus tūkst. hektarų – beveik Kipro dydžio teritoriją.

Orai.

Ved. Eglė Bučelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.