Žinios. Pavakarę paskelbta, kad izoliuotis turi visi prezidentūros darbuotojai: tarp jų – ir prezidentas

Koronavirusas neaplenkė ir prezidento komandos. Vienas iš prezidentūros darbuotojų bendravo su galbūt koronavirusu užsikrėtusiu asmeniu, todėl prezidentas su šeima ir visi prezidentūros darbuotojai izoliuojasi. Kaip skelbia prezidento atstovas spaudai, prezidentūroje atliekama dezinfekcija. LRT žiniomis, keli patarėjai bendravo su užsikrėtusiu Nacionalinio operos ir baleto teatro vadovu Jonu Sakalausku.

Lietuvoje patvirtinti dar 23 nauji koronaviruso atvejai. 9 – Vilniaus apskrityje, 7 – Kauno, 5 – Utenos ir 2 – Panevėžio apskrityse. 6 atvejai – įvežtiniai. Epidemiologinei situacijai šalyje blogėjant, o Aurelijui Verygai atostogaujant, įtampa tarp prezidento ir sveikatos apsaugos ministro išaugo.

Likus dviem dienoms iki Baltarusijos prezidento rinkimų, į Astravo jėgainės pirmąjį reaktorių šiandien pradėtas krauti branduolinis kuras. Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas pabrėžia, kad Baltarusija aplaidžiai žiūrėdama į saugumo klausimus elgiasi neatsakingai ir kelia grėsmę tiek savo, tiek kaimyninių šalių saugumui, nes iki šiol nėra įgyvendintos tarptautinių institucijų ir nepriklausomų ekspertų rekomendacijos branduolinei saugai užtikrinti. Lietuva Baltarusijai įteikė branduolinio kuro pakrovimo pradžią smerkiančią notą.

Teismas Baltarusijoje 10 d. areštu nubaudė 2 didžėjus, kurie vakar per oficialų renginį nukrypo nuo programos ir paleido Viktoro Cojaus dainą apie pokyčius. Valdžiai uždraudus opozicijai prieš rinkimus rengti mitingus, tūkstančiai žmonių susirinko į provyriausybinį koncertą, per kurį reikalavo prezidento Aliaksandro Lukašenkos trauktis.

Į sąrašą šalių, iš kurių grįžusiems būtina 14 d. saviizoliacija, neabejojama, bus įtraukta Lenkija. Kol šis klausimas derinamas su kitomis Baltijos šalimis, lietuviai šiomis dienomis gausiai plūsta apsipirkti į kaimyninę šalį, išnaudodami galimybę laisvai judėti. Punsko valsčiaus viršaitis pripažįsta, kad srautai vėl sumažės, kartu apgailestauja, kad ir jie negalės be ribojimų aplankyti pamėgtų Lietuvos vietų.

Didėjant koronaviruso atvejų šuoliui, Europos šalys imasi priemonių, kaip stabdyti viruso plitimą, bet kartu išvengti naujo karantino.

Generalinė prokuratūra kreipėsi į Slovėniją dėl šioje šalyje sulaikyto verslininko „Arvi“ įmonių grupės įkūrėjo Vidmanto Kučinsko perdavimo Lietuvai. Prokuratūra neatskleidžia, dėl kokių konkrečiai nusikaltimų Kauno prokurorai atlieka ikiteisminį tyrimą, kuriame V. Kučinskas turi įtariamojo statusą. Rusijoje sukčiavimu įtariamas V. Kučinskas šios šalies prašymu Slovėnijoje sulaikytas liepos pabaigoje.

Libano prezidentas sako, kad tiriant sostinę Beirutą nuniokojusio sprogimo priežastis neatmetamas ir bombos ar užsienio jėgų įsikišimas. Kita versija – aplaidumas. Po pirminio šoko atsigavę gyventojai dėl tragedijos kaltina valdančiojo elito nekompetenciją ir ilgametę korupciją. Prezidentas sako, kad šalis turės persvarstyti, jo teigimu, „paralyžiuotą“ šalies politinę sistemą. Naktį Beirute kilo protestai – gyventojai susirėmė su saugumo pajėgomis. Prie parlamento susirinkę protestuotojai apipurkšti ašarinėmis dujomis.

Singapūro mokslininkai sukūrė dirbtinę odą, galinčią atpažinti paviršiaus struktūrą. Kol kas išradimas išbandomas tik laboratorijoje, tačiau tikimasi, kad netrukus dirbtine oda bus galima padengti protezus ir taip galūnių netekusiems žmonėms sugrąžinti lytėjimo pojūtį.

Italijos Alpėse, Aostos slėnyje, pavojingai skyla Planpensjė ledynas. Baiminantis dėl galimos griūties, evakuota dešimtys žmonių. Skylantį bloką sudaro apie 500 tūkst. kubinių metrų ledo. Dydžiu jis prilygsta Milano katedrai.

Sportas. Tautvydas Sabonis sparčiai kyla karjeros laiptais. Vos prieš metus krepšininko karjerą baigęs Arvydo Sabonio sūnus po sezono Kauno „Žalgirio“ dublerių komandoje persikėlė į pagrindinės ekipos trenerių štabą. Naujame sezone jis asistuos vyriausiajam treneriui Martinui Schilleriui.

Ketvirtojo Kuršių marių regatos etapo rezultatai greičiausiai taps lemiamais kovoje dėl absoliučiai greičiausios jachtos taurės. Iki finišo likus tik vienam etapui, varžybose lyderiauja svečių iš Vokietijos „Maiko“ įgula, kuri padidino atotrūkį nuo iki šiol 3 m. šią taurę iškovojusios „Cool water“ jachtos.

Nuo kovo 4 mėn. Lietuvoje praleidęs Ignatas Konovalovas džiaugiasi pirmą kartą galėjęs tiek laiko pabūti su šeima ir daugiau dėmesio skirti augančiam sūnui.

Orai.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau