Žinios. Speciali komisija spręs, kaip įgyvendinti Seimo priimtą įstatymą dėl Lukiškių aikštės

Per pastarąją parą šalyje nustatyta 10 naujų koronaviruso atvejų. Keturi yra įvežtiniai, trys iš jų nustatyti Klaipėdos apskrityje asmenims, grįžusiems iš Lenkijos. Nustatyta, kad asmenys niekur nesilankė, tad kontaktų neturėjo. Dar vienas įvežtinis atvejis registruotas Utenos apskrityje, asmeniui, grįžusiam iš Airijos.

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas sako, kad jau artimiausiu metu darbą pradės speciali komisija, kuri spręs kaip įgyvendinti Seimo priimtą įstatymą dėl Lukiškių aikštės, kuris įsigaliojo šį savaitgalį. Aikštė turi būti formuojama su laisvės kovų memorialiniais akcentais, taip pat – neturėtų būti menkinamas kovojusių už laisvę atminimas, kaip esą tai padarė supiltas paplūdimys.

Šią savaitę „Sodra“ pradės mokėti, valdžios pavasarį pažadėtas 200 eurų vienkartines išmokas pensininkams ir neįgaliesiems. Valdančiųjų teigimu, tai paskatins vartojimą bei iš dalies kompensuos rizikos grupės žmonių per karantiną patirtus finansinius nuostolius dėl COVID-19 pandemijos. Pirmosios išmokos gavėjus pasieks šį ketvirtadienį.

Covid-19 atvejų skaičius pasaulyje perkopė 18 milijonų, o keliuose pasaulio miestuose vėl įvedamas karantinas.

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad Lietuva per mažai išnaudoja turizmo potencialą. Jį skatinant savivaldybės turėtų labiau bendradarbiauti. Birštone apsilankęs prezidentas taip pat teigė, kad Lietuva turi pasinaudoti savo upėmis.

Tūkstančiai žmonių iš mažiausiai pustrečio tūkstančio namų ūkių priversti evakuotis Kalifornijos Riversido apygardoje plečiantis dideliam miško gaisrui. Ugnis išdegino jau daugiau kaip 8 tūkstančius hektarų.

Aplinkos ministerija neatmeta galimybės, kad iki 2030-ųjų gali nepavykti pasiekti įsipareigojimų 9 proc. sumažinti aplinkos taršos anglies dioksidu. Europos Komisijos užmojai dar didesni – ji rudenį ketina įvertinti siūlymus į atmosferą išmetamo anglies dioksido kiekį sumažinti 50 proc.

Prezidentas Gitanas Nausėda sako sutinkantis su Vyriausybės siūlymu Sausio 13-ąją paskelbti nedarbo diena.

Meksikos įlankoje netoli Floridos krantų į bangas pūkštelėjo iš Tarptautinės kosminės stoties į Žemę grįžusi „SpaceX“ kapsulė „Dragon“. Ja po 2 mėn. misijos iš orbitos parskrido amerikiečių astronautai Dougas Harley ir Bobas Behnkenas. Taip jie užbaigė pirmąją istorijoje privačios kompanijos kartu su NASA organizuotą žmonių kelionę į kosmosą.

Italijos Genujos mieste šiandien atidaromas naujas, architekto Renco Piano suprojektuotas tiltas, pakeisiantis sugriuvusį prieš dvejus metus. Tuomet per nelaimę žuvo 43 žmonės.

Orai.

Ved. Ignas Andriukevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau