Žinios. Aplinkos ministerija dvejoja: iki 2030-ųjų sumažinti aplinkos taršos 9 proc. gali ir nepavykti

Aplinkos ministerija neatmeta galimybės, kad iki 2030-ųjų gali nepavykti pasiekti įsipareigojimų 9 proc. sumažinti aplinkos taršos anglies dioksidu. Europos Komisijos užmojai dar didesni – ji rudenį ketina įvertinti siūlymus į atmosferą išmetamo anglies dioksido kiekį sumažinti 50 proc.

Iš Prancūzijos ir Maltos grįžtantiems lietuviams nuo šiandien įvedama privaloma 2 sav. izoliacija. Šios dvi valstybės įtrauktos į paveiktų šalių sąrašą dėl didelio sergamumo koronavirusu. Iš viso į paveiktų teritorijų sąrašą įtraukta 12 valstybių.

Kosovo ministras pirmininkas Avdullah Hoti pranešė užsikrėtęs koronavirusu. Pasak premjero, jo testas buvo teigiamas, nors simptomų nėra – tik lengvas kosulys. Politikas teigia, jog saviizoliuosis 2 sav. ir dirbs namuose. Kosove iki šiol užregistruota beveik 9 tūkst. susirgimo atvejų, mirė beveik 250 pacientų.

Meksikos įlankoje netoli Floridos krantų į bangas pūkštelėjo iš Tarptautinės kosminės stoties į Žemę grįžusi „SpaceX“ kapsulė „Dragon“. Ja po 2 mėn. misijos iš orbitos parskrido amerikiečių astronautai Dougas Harley ir Bobas Behnkenas. Taip jie užbaigė pirmąją istorijoje privačios kompanijos kartu su NASA organizuotą žmonių kelionę į kosmosą.

Italijos Genujos mieste šiandien atidaromas naujas, architekto Renzo Piano suprojektuotas tiltas, pakeisiantis sugriuvusį prieš 2 m. Tuomet per nelaimę žuvo 43 žmonės.

Orai.

Sportas. Trakuose baigėsi Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas.

NBA čempionate Memfio „Grizzlies“ pralaimėjo San Antonijaus „Spurs“ klubui.

Lewisas Hamiltonas laimėjo Didžiosios Britanijos Grand Prix lenktynes.

Lietuvos A lygos futbolo čempionate Vilniaus „Žalgiris“ 3:1 nugalėjo „Kauno Žalgirį“.

Baigėsi Italijos futbolo čempionatas.

Ved. Simona Vasiliauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau