Žinios. Kosovo ministras pirmininkas Avdullahas Hoti užsikrėtė koronavirusu

Aplinkos ministerija neatmeta galimybės, kad iki 2030-ųjų gali nepavykti pasiekti įsipareigojimų 9 proc. sumažinti aplinkos taršos anglies dioksidu. Europos Komisijos užmojai dar didesni – ji rudenį ketina įvertinti siūlymus į atmosferą išmetamo anglies dioksido kiekį sumažinti 50 proc.

Iš Prancūzijos ir Maltos grįžtantiems lietuviams nuo šiandien įvedama privaloma 2 sav. izoliacija. Šios dvi valstybės įtrauktos į paveiktų šalių sąrašą dėl didelio sergamumo koronavirusu. Iš viso į paveiktų teritorijų sąrašą įtraukta 12 valstybių.

Kosovo ministras pirmininkas Avdullahas Hoti pranešė užsikrėtęs koronavirusu. Pasak premjero, jo testas buvo teigiamas, nors simptomų nėra – tik lengvas kosulys. Politikas teigia, jog saviizoliuosis 2 sav. ir dirbs namuose. Kosove iki šiol užregistruota beveik 9 tūkst. susirgimo atvejų, mirė beveik 250 pacientų.

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka šiandien turėtų kreiptis į įstatymų leidėjus ir tautą. Nacionalinis kreipimasis numatytas prieš sekmadienį suplanuotus prezidento rinkimus, kuriuose A. Lukašenkai iššūkį metė tūkstantines minias į mitingus surenkanti namų šeimininkė Sviatlana Tsikhanouskaya.

Meksikos įlankoje netoli Floridos krantų į bangas pūkštelėjo iš Tarptautinės kosminės stoties į Žemę grįžusi „SpaceX“ kapsulė „Dragon“. Ja po 2 mėn. misijos iš orbitos parskrido amerikiečių astronautai Dougas Harley ir Bobas Behnkenas. Taip jie užbaigė pirmąją istorijoje privačios kompanijos kartu su NASA organizuotą žmonių kelionę į kosmosą.

Meksikoje tėvai, negalintys artimiesiems parodyti per pandemiją gimusių kūdikių, dabar turi išeitį – jie gali išsinuomoti mobilią kabiną su vitrina. Meksikai fiksuojant naujus koronaviruso infekcijos atvejų rekordus, šitaip šeimos nariai su naujagimiu gali susipažinti saugiai.

Orai.

Ved. Simona Vasiliauskaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Daugiau