Žinios. Lenkijoje trečią dieną iš eilės nustatytas naujų COVID-19 atvejų skaičiaus rekordas

LRT TELEVIZIJA

2020.08.01 15:41

Lietuvoje per parą patvirtinta 18 atvejų, iš jų 6 įvežtiniai, 9 užsikrėtė po kontakto su anksčiau patvirtintais atvejais, 3 asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios. 7 atvejai nustatyti Vilniaus, 5 Kauno, 4 Panevėžio, 2 Šiaulių apskrityse.

Vėl įsigalioja nurodymas dėvėti veido kaukes. Šįkart – uždarose viešose vietose. Kaukių nereikia tik biuruose, kur kolektyvas nebendrauja su lankytojais, maitinimo įstaigose ir sporto klubuose. Sveikatos apsaugos ministerija teigia, kad už kaukių nedėvėjimą galima bausti ne tik įmones, bet ir fizinius asmenis.

Lenkijoje trečią dieną iš eilės naujų COVID-19 atvejų skaičius rekordinis, ir premjeras mini naujų ribojimų galimybę.

Šiandien Ariogaloje susirinko politinių kalinių, tremtinių ir laisvės kovų dalyvių sąskrydis „Su Lietuva širdy“. Renginys prasidėjo eisena nuo Ariogalos Šventojo Arkangelo Mykolo bažnyčios Dubysos slėnio link.

Lietuvoje daugėja legaliai vasaros sezonui įsidarbinusių studentų. ISM mokslininkai ištyrė, kad per 80 procentų studentų kelia aukštesnius nei anksčiau reikalavimus darbdaviui – nori dirbti daugiausia tiems, kurie algą moka legaliai, kuria patogias darbo sąlygas, tvarkingai moka mokesčius.

Rusijos Tolimuosiuose Rytuose šiandien jau ketvirtą savaitgalį iš eilės vyko protestai, reikalaujant grąžinti suimtą gubernatorių.

Prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį pareiškė, kad Jungtinėse Valstijose uždraus sparčiai augančią socialinių tinklų programėlę „TikTok“, šalies valdžios institucijoms nerimaujant, kad programėlę Kinija galimai naudoja šnipinėjimui.

Tradiciniai vasaros renginiai Europoje dėl koronaviruso atšaukti arba gerokai pakeista jų programa, tačiau Zalcburgo klasikinės muzikos festivalio rengėjai pavojaus nepaiso ir šiandien pradės jo programą Richardo Strausso opera „Elektra“, kurioje dainuos dvi žvaigždės iš Lietuvos – Aušrinė Stundytė ir Asmik Grigorian.

Orai.

Ved. Marijus Žiedas.