Panorama. Prasidėjo teismas dėl MH17 numušimo: keturi įtariamieji kaltinami masine žmogžudyste (su vertimu į gestų k.)

Dėl koronaviruso karantinavus dalį Italijos, skrydžių į Lombardijos regioną gerokai sumažėjo, o dar skrendantys lėktuvai – pustuščiai. Iš Milano grįžę žmonės sako, kad italai nepanikuoja, netgi nelabai saugosi viruso.

Šeši žmonės žuvo per riaušes Italijos Modenos kalėjime, kur kaliniai sukilo prieš sugriežtintas karantino dėl koronaviruso taisykles. Susirgimų daugėjant, Italijos valdžia siekia užtikrinti, kad gyventojai laikytųsi taisyklių, įvestų karantino zonomis paskelbtuose regionuose.

Prasidėjęs naftos kainų karas, anot ekonomistų, gali išbalansuoti pasaulio ekonomiką ir vesti prie galimos kai kurių valstybių ūkio recesijos.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad Seimo valdybai prezidentas Gitanas Nausėda sakė svarstantis dabartinį Valstybės saugumo departamento vadovą Darių Jauniškį teikti antrai kadencijai.

Nyderlanduose prasidėjo keturių įtariamųjų – trijų Rusijos ir vieno Ukrainos piliečio – teismas dėl jų vaidmens numušant Malaizijos avialinijų lainerį MH17. Įtariamiesiems pateikti kaltinimai masine žmogžudyste.

Lietuvos žemdirbiams teks mokėti taršos mokestį už įsigyjamus traktorius. Aplinkos ministerija siūlo jį nustatyti nuo kitų metų pradžios. Jeigu Seimas mokestį įteisins, jis būtų mokamas transporto priemonę registruojant – pirmą kartą įsigijus naują arba keičiantis savininkui.

Konstitucinis Teismas paskelbė, kad įstatymai nepagrįstai numato išlygas teisėjams, kai kratos pas juos gali būti daromos tik gavus Seimo ar prezidento leidimą.

Siekiant atpiginti kačių ir šunų ženklinimą, nuo liepos augintinius siūloma leisti žymėti ne tik veterinarams, bet ir gyvūnų prieglaudų darbuotojams bei savanoriams, baigusiems specialius mokymus.

Pirmadienį Vyriausybės rūmuose, Baltojoje salėje, pagerbti Vyriausybės kultūros ir meno premijų laureatai. Atsižvelgus į Lietuvoje paskelbtą ekstremalią padėtį dėl koronaviruso, šiemet pakeistas šio renginio pobūdis – į pagerbimo ceremoniją kviesti tik premijų laureatai be lydinčiųjų asmenų.

Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje rengiamasi rytdienos parodos atidarymui. Čia, Kovo 11-osios išvakarėse, bus atidaryta paroda iš Ukrainos nacionalinio istorijos muziejaus, supažindinanti su Ukrainos civilizacijomis.

Ved. Marijus Žiedas.

Su vertimu į gestų kalbą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau