Legendinio alaus baro – restorano „Tauro ragas“ architektas: šiandien Lietuvos architektūrinis veidas nyksta

Pokarinio sovietmečio Vilniaus gyvenimas yra labai mažai ištyrinėtas, tačiau būtent šiuo periodu buvo sukurta didelė dalis šiuolaikinio miesto. Laidos „Stop juosta“ komanda apsilankys viename žymiausių architekto, prof. A. Mačiulio darbų – alaus restorane „Tauro ragas“, veikusiame 1974-1994 metais.

Įdomu tai, kad pastato projektai keitėsi tris kartus, o statyba truko net 11 metų. Vienu metu tarp vilniečių buvo paplitęs taip vadinamas „vamzdžio mitas“. Tiksliau, tai buvo ne mitas, o pasiūlymas, sugalvotas „Tauro rago“ architekto Algimanto Mačiulio, kad alus galėtų tiesiai atitekėti iš „Tauro“ gamyklos, esančios už 300 metrų. Sumanymui nebuvo lemta išsipildyti vien todėl, kad „Tauro ragas“ priklausė ne gamyklai, o restoranų ir kavinių trestui.

Šiuo metu, „Tauro rago“ vietoje planuojami statyti ofisai.

Žiūrovų taip pat laukia dar nematyti pirmieji restorano „Tauro ragas“ eskizai. Sužinosite apie „vamzdžio mitą“ ir tai, kaip pagrindinė Vilniaus girdykla virto žymiu neobrutalistinio stiliaus restoranu. Taip pat apie pirmąjį specializuotą alaus barą Lietuvoje bei kiek alaus į dieną sovietmečiu pagamindavo „Tauro“ gamykla.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau