Panorama. Lytiniu priekabiavimu įtartas Harvey Weinsteinas pripažintas kaltu – gresia kalėjimas iki 25 metų (su vertimu į gestų k.)

Pasaulio sveikatos organizacija įspėja, kad pasaulis turi ruoštis galimai pandemijai, Italijai, Pietų Korėjai ir Iranui skelbiant apie koronaviruso atvejų šuolį. Didžiausiu ligos židiniu Europoje tapusioje Italijoje uždaromos įstaigos ir atšaukiami renginiai, o gyventojai šluoja parduotuves.

Žiniasklaidai pranešus apie įtariamą koronavirusą vilniečiui, grįžusiam iš Italijos, Sveikatos apsaugos ministerija ramina – tai nėra patvirtinta, tyrimų rezultatų laukiama rytoj. Tuo metu Ekstremalių situacijų komisija dėl koronaviruso grėsmės Vyriausybei siūlo skelbti ekstremaliąją situaciją valstybės lygiu. Ketinama sustiprinti patikras oro uostuose.

Pirmadienio popietę Vokietijos Volkmarseno mieste į minią, stebėjusią paradą, įsirėžė automobilis ir buvo sužeista mažiausiai 10 žmonių, praneša „Deutsche Welle“.

Pedagogų poreikio tyrimą atlikę Vytauto Didžiojo universiteto mokslininkai nustatė, kad Lietuvos mokyklose trūksta daugiau nei 300 mokytojų. Norint paskatinti studentus rinktis mokytojo profesiją, jau nuo kitų mokslo metų ketinama įsteigti papildomas stipendijas.

„Socialdarbiečių“ lyderis Gediminas Kirkilas sako prezidentui Gitanui Nausėdai įteikęs siūlymą po 4-erių metų iš esmės keisti Seimo rinkimų sistemą.

Kai viena po kitos sprogo kelios ekologinės bombos, steigiama darbo grupė nuotekų tvarkymo strategijai rengti.

Lytiniu priekabiavimu įtariamas filmų prodiuseris Harvey Weinsteinas pirmadienį išgirdo teismo nuosprendį seksualinių nusikaltimų byloje. Teismas pripažino – buvęs vienas žymiausių Holivudo prodiuserių yra kaltas dėl dviejų seksualinio užpuolimo atvejų.

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas kartu su žmona Melania aplankė Tadžmahalą, kur stebėjo saulėlydį. Tai pirmasis Trumpo vizitas Indijoje.

Estija mini Nepriklausomybės dieną. Šventė prasidėjo tradiciniu šalies vėliavos pakėlimu Tompėjos pilyje.

Į Lietuvą atvykę Kubos žmogaus teisių aktyvistai ragina politikus nepritarti Europos Sąjungos bendravimo sutarčiai su Kuba. Lietuva vienintelė bendrijos narė to dar nepadariusi ir jeigu susitarimo Seimas nepatvirtintų, bendrija turėtų atsitraukti.

Žemės ūkio ministerija dvidešimties savivaldybių ūkininkams, norintiems naminius galvijus apsaugoti nuo vilkų, siūlo paramą.

Savaitgalį pajūryje siautusios audros Smiltynėje bangos atidengė istoriją. Tai – beveik prieš 100 metų nuskendusio laivo krovinys.

Šiuolaikinio meno centre Vilniuje atidaryta pirmoji šių metų paroda „Galva su daug minčių“. Parodos kuratorės sako, kad jos pavadinimas atspindi ir jų pačių darbą, atrenkant kūrinius, ir menininkų gausą – parodoje darbus eksponuoja pusšimtis menininkų.

Ved. Marijus Žiedas.

Su vertimu į gestų kalbą.